به گزارش رکنا، ساعت یک بامداد پنجشنبه 10 شهریور مأموران کلانتری 111 هفت چنار در تماس با بازپرس محمد جواد شفیعی از قتل مردی در خانه‌اش خبر دادند.

با اعلام این خبر تیم جنایی راهی محل شده و با جسد مردی 45 ساله در آپارتمان طبقه اول ساختمان در حالی مواجه شدند که با ضربه چاقو در اتاق نشیمن به قتل رسیده بود. متخصصان پزشکی قانونی زمان مرگ را حدود دو ساعت قبل اعلام کردند. خانه بهم ریختگی داشت اما خانواده مقتول مدعی بودند که سرقتی رخ نداده است. از سویی در ورودی سالم بود و این احتمال مطرح شد که جنایت از سوی فردی آشنا رخ داده است.

همسر مقتول که جسد را دیده و موضوع را به پلیس خبرداده بود گفت: محمدرضا، استاد دانشگاه است و ادبیات تدریس می‌کند. حدود ساعت 11 شب برای انجام کاری به همراه فرزندم از خانه خارج شدیم و دیر وقت به خانه برگشتیم. هرچه زنگ زدم همسرم در را باز نکرد و درنهایت با کلید وارد شدیم و به محض ورود با جسد محمدرضا مواجه شدیم. اما نمی‌دانم چه کسی این جنایت را مرتکب شده است.

در ادامه تحقیقات بازپرس شعبه پنجم دادسرای امور جنایی تهران دستور بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف محل جنایت و تحقیق از بستگان و دوستان مقتول را صادر کردند. در ادامه تحقیقات نیز یکی از بستگان استاد دانشگاه به عنوان مظنون بازداشت شد و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.