شهرخبر

راه‌اندازی مرکز درمان سرپایی و بستری موقت در مرز مهران با حضور پزشکان و درمانگران داوطلب

راه‌اندازی مرکز درمان سرپایی و بستری موقت در مرز مهران با حضور پزشکان و درمانگران داوطلب

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در بازدید از پایانه مرزی مهران گفت: مرکز درمان سرپایی و بستری موقت با ظرفیت ۵۲ تخت بستری برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی با مشارکت پزشکان داوطلب این جمعیت ویژه زائران زن و مرد در پایانه مرزی مهران راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ وحید سلیمی رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: پزشکان و درمانگران داوطلب هلال احمر در خاک عراق پاسخگوی نیازهای درمانی و بهداشتی زائربن ایرانی و خارجی اربعین حسینی هستند.

سلیمی افزود: در ایام اربعین شهدای کربلا، طرح خادمین داوطلب جهت ارائه ویلچر به زائرین سالمند، ایستگاه تعمیرات البسه، ارائه خدمات رایگان خیاطی، شستشوی لباس زائران و سایر خدمات داوطلبانه در پایانه مرزی مهران انجام می‌شود.
 
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه فعالیت های جمعیت هلال احمر به صورت داوطلبانه است، گفت: خرسندیم که این فرصت فراهم شد تا از ظرفیت پزشکان و پیرا پزشکان داوطلب جمعیت هلال احمر در حماسه عظیم اربعین حسینی استفاده کنیم.
 
همچنین سرپرست جمعیت هلال احمر استان ایلام به زائران توصیه کرد: با توجه به حضور تیم‌های جمعیت هلال احمر  در دوسوی مرزهای ایران و عراق و استقرار تیم های بهداشتی، درمانی و امدادی؛ زائران حسینی   می توانند در صورت نیاز با مراجعه به پایگاه‌های هلال احمر در محورهای مواصلاتی از خدمات بهداشتی، درمانی و امدادی جمعیت هلال‌احمر بهره مند شوند.

 

انتهای پیام/