شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#امور خارجه#وزیر امور خارجه

پیام امیرعبداللهیان به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد ربایش امام موسی صدر

پیام امیرعبداللهیان به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد ربایش امام موسی صدر

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان به مناسبت ۴۴ امین سالگرد ربایش امام موسی صدر نوشت: «اخلاق سیاسی امام موسی صدر پیروان ادیان گوناگون را به همزیستی مسالمت آمیز دعوت و توصیه می‌کرد.»

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم؛ حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان به مناسبت 44 امین سالگرد ربایش امام موسی صدر در صفحه اینستاگرام خود نوشت: 44 سال از ربایش امام موسی صدر و همراهانش شیخ محمد یعقوب و سید عباس بدرالدین گذشت. عالم مبتکر و پرنشاطی که با نفس مسیحایی‌اش جان تازه‌ای به کالبد امت اسلامی و جامعه مسلمان و مسیحی لبنان دمید. او‌ به راستی منادی وحدت و هویت بخشی به مسلمانان و مبلغ همزیستى و احترام متقابل میان پیروان ادیان و طوائف سیاسى بود.

وی همچنین افزود: در تمام این سال‌های غیبت و انتظار، بارقه امید بازگشت پیشوای صلح در دل دوستدارانش زنده بوده است. مردمی که دیده‌اند و شنیده‌اند که سال‌ها پیش مردی در لبنان زندگی می‌کرد که سلوک اخلاقی او جلوگاه تصویر زیبای دین بود. اخلاق سیاسی امام موسی صدر پیروان ادیان گوناگون را به همزیستی مسالمت آمیز دعوت و توصیه می‌کرد. 

وزیر امور خارجه ادامه داد: امام‌موسی صدر 44 سال است که در میان ما نیست اما پیش آهنگی و قاطعیت  او در مبارزه با رژیم صهیونیستی و جهل و نادانی، همچنان هدف بزرگ امت اسلامی است.

وی در خصوص پیگیری‌های وزارت امور خارجه در این‌باره نوشت: پرونده ناپدید شدن امام موسی صدر همواره یکی از مسائل مهم در دستور کار تلاش‌های مستمر جمهوری اسلامی ایران و دستگاه دیپلماسی ایران و لبنان تا رسیدن به نتیجه و روشن شدن واقعیت می‌باشد.

انتهای پیام/