شهرخبر

عبداللهی: خدا را شکر توانستیم از قهرمانی دو دوره گذشته دفاع کنیم/ با حفظ این بچه‌ها می‌توانیم به روزهای اوج بازگردیم

عبداللهی: خدا را شکر توانستیم از قهرمانی دو دوره گذشته دفاع کنیم/ با حفظ این بچه‌ها می‌توانیم به روزهای اوج بازگردیم

سرمربی تیم تکواندو نوجوانان گفت: مطمئن باشید با حفظ این بچه‌ها، تکواندو ما به روزهای اوج خود باز می‌گردد.

وحید عبداللهی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص سطح مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا اظهار داشت: بعد از مسابقات سال 2019 دیگر مسابقاتی در این سطح در آسیا برگزار نشد. مسابقات از سطح خیلی خوبی برخوردار بود و تیمی مانند چین که در قهرمانی جهان حضور نداشت از بازیکنان خوبی برخوردار بود. از طرفی بیشتر بازیکنانی که در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان شرکت کرده بودند در مسابقات حضور داشتند تا از 20 امتیاز این مسابقات در مسیر رسیدن به المپیک استفاده کنند.

وی تصریح کرد: رقابت‌ها بسیار حساس شده بود، اما بچه‌ها ما واقعاً خوب کار کردند و حتی توانایی کسب مدال‌های طلای بیشتر را نیز داشتند. در روز اول باید چهار مدال طلا کسب می‌کردیم، اما متاسفانه بچه‌ها از نظر تجربی کم آورند و این مشکلی است که همیشه بوده است. برخی بازیکنان نوجوانان ما برای اولین بار سوار هواپیما می‌شدند و این موضوع گریبان‌گیر بچه‌های رده‌های پایه تمام رشته‌های ورزشی است. باز هم خدا را شکر توانستیم نتیجه قابل قبولی را رقم بزنیم و از قهرمانی دو دوره پیش دفاع کنیم.

سرمربی تیم ملی تکواندو در خصوص اعزام نفرات حاضر در مسابقات قهرمانی جهان به فاصله کوتاه در قهرمانی آسیا و اینکه تکواندو ایران پتانسیل اعزام دو تیم به این دو رویداد را نداشت، گفت: پتانسیل اعزام دو تیم و حتی تیم‌های بیشتر به مسابقات متعدد را داریم، اما بچه‌هایی که به مسابقات قهرمانی جهان اعزام شدند، تجربه این مسابقات را با خود یدک می‌کشند و در جاهای حساس این تجربه به کمک آنها آمد.

عبداللهی خاطرنشان کرد: در این زمینه باید بچه‌ها را قبل از اعزام‌ها به تورنمنت‌ها اعزام کنیم تا تجربه کافی را پیدا کنند. نکته دیگر بحث 20 امتیاز این مسابقات بود و همانطور که می‌دانید چهار نفر از بازیکنان ما در قهرمانی جهان 70 امتیاز کسب کردند و با 20 امتیاز این مسابقات می‌توانستند در گرندپری‌ها شرکت کنند. این می‌تواند خیلی به این بچه‌ها کمک کنند تا بتواند در کوران مسابقات مهم و اردوهای تیم ملی باشند و شانس حضور در المپیک برای آنها وجود داشته باشد.

وی در مورد عدم استفاده تکواندو ایران از استعدادهای رده پایه در سالیان گذشته تاکید کرد: همیشه در رده‌های پایه جز بهترین‌ها بودیم و این دوره نیز نتایج بهتر شد. همانطوری که در سالیان پیش گفتم و همه نیز می‌دانند یکی از مشکلات بزرگ ما خلا بین تیم نوجوانان و تیم بزرگسالان است. بچه‌های تیم نوجوانان باید حتماً حفظ شوند و در اردوهای متعد شرکت کنند. با کار خوب تشکیل تیم امید می‌توانیم این بچه‌ها را حفظ کنیم و امیدوارم این کار ادامه داشته باشد و مطمئن باشید با حفظ این بچه‌ها تکواندوی ما به روزهای اوج خود باز می‌گردد.

سرمربی تیم تکواندو نوجوانان در خصوص کسب عنوان بهترین مربی مسابقات گفت: سال 2018 بهترین مربی جهان شدم و افتخار بهترین مربی آسیا در این دوره به من رسید. باید از کادرفنی تیم و اساتید یوسف علی حاجی‌پور و ابراهیم افتخاری تشکر کنم که در این مدت مثل یک برادر و پدر در کنار بچه‌ها بودند و تمام نکات فنی را گوشزد کردند و با یک همدلی بین کادرفنی و تیم ملی توانستیم نتایج خوبی را رقم بزنیم.

عبدالهی در پایان اظهار داشت: جا دارد تشکر ویژه‌ای از مربیان پایه بچه‌ها داشته باشم و می‌دانم با چه سختی و مشقتی در جای جای کشور کار می‌کنند تا این بچه‌ها بتوانند برای ایران افتخار آفرینی کنند. در پایان از فدراسیون تکواندو و تمام کسانی که برای اعزام و اردوهای تیم زحمت کشیدند کمال قدردانی را دارم.


انتهای پیام/