شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#تهران#استان تهران#سال 99#بهزیستی

تعداد نوزادان رها شده از سال ۹۹ تا سال ۱۴۰۱ در استان تهران اعلام شد

تعداد نوزادان رها شده از سال 99 تا سال 1401 در استان تهران اعلام شد

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان تهران آمار نوزادان رها شده طی سال‌های ۹۹، ۱۴۰۰ و در ۵ ماهه ۱۴۰۱ را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ فاطمه ارزانیان معاون اجتماعی بهزیستی استان تهران امروز در حاشیه بازدید خبرنگاران از شیرخوارگاه شبیر با اشاره به اینکه متاسفانه رسانه‌های بیگانه در ارتباط با نوزادان رها شده در کشورمان بزرگ‌نمایی می‌کنند، اظهار کرد: آمارهای کودکان رها شده در سال‌های اخیر حکایت از این دارد که تعداد کودکان رها شده نه‌تنها افزایش نداشته بلکه کاهش هم داشته است.

وی تصریح کرد: براساس آمار اخذ شده در سطح استان تهران در سال 99، 12 نوزاد، درسال 1400، 13 نوزاد و در 5 ماهه گذشته از سال 1401، هشت نوزاد در سطح استان رها که پس از ورود اورزانس اجتماعی سازمان بهزیستی و اخذ فرایندهای قضایی این نوزادان به شیرخوارگاه‌های سطح استان انتقال داده شده‌اند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان تهران افزود: از سال1399 تا به امروز 33 نوزاد در استان تهران رها و به سه شیرخوارگاه شبیر، رقیه و آمنه ارجاع داده شده‌اند.

ارزانیان در خصوص آمار تصحیح شده نوزادان ارجاع داده شده به شیرخوارگاه‌های سطح استان تهران گفت: از شیرخوارگاه شبیر در سال 99 هفت نوزاد، سال 1400 هشت نوزاد و در 5 ماهه سال 1401 تا به امروز یک نوزاد منتقل شده است. همچنین در شیرخوارگاه رقیه در سال 99 چهار نوزاد، سال 1400 دو نوزاد و سال 1401 چهار نوزاد منتقل شده‌اند. علاوه بر اینکه در شیرخوارگاه آمنه در سال 99 یک نوزاد، سال 1400 سه نوزاد و در پنج ماهه سال جاری نیز سه نوزاد منتقل شده‌اند.

به گزارش تسنیم؛ زهره امان‌آبادی، سرپرست شیرخوارگاه شبیر نیز در این جلسه اظهار کرد: در حال حاضر 110 کودک (70 پسر و 40 دختر) در شیرخوارگاه شبیر نگهداری می‌شوند. از 110 کودک 70 کودک زیر سه سال و 40 کودک بالای سه سال دارند. 

وی افزود: 60 درصد نوزادان انتقال داده شده به شیرخوارگاه شبیر از طریق اورژانس اجتماعی و تماس مردم با اورژانس اجتماعی بوده است. بخش دیگر کودکان از طریق بیمارستان‌ها به شیرخوارگاه منتقل می‌شوند. 

سرپرست شیرخوارگاه شبیر با بیان اینکه از ابتدای سال 91 کودک پذیرش و 83 کودک ترخیص شده‌اند، تصریح کرد: از این 83 کودک، 43 مورد فرزندخواندگی، 27 مورد بازپیوند به خانواده‌ها داشته‌اند. ظرفیت شیرخوارگاه برای نگهداری از کودکان 120 نفر است.

امان‌آبادی همچنین در پاسخ به سوالی درخصوص هزینه نگهداری هر یک از کودکان گفت: متوسط نگهداری هر کودک میانگین حدود 5 میلیون تومان است. 

انتهای پیام/