شهرخبر

خضریان:

شورای عالی نقشه برداری در کشور احیاء می‌شود

شورای عالی نقشه برداری در کشور احیاء می‌شود

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰مجلس شورای اسلامی گفت: برای جلوگیری از تخصیص بودجه‌های غیرمرتبط، شورای عالی نقشه برداری در کشور احیاء می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی خضریان در تشریح نشست عصر امروز کمیسیون اصل ۹۰ در خصوص اجرای قانون حدنگار با حضور وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان برنامه و بودجه، گفت: در ارتباط با موانع اجرا قانون جامع حدنگار و فرایندهای مرتبط با آن، مشکلات و موانعی وجود دارد که ضرورت تشکیل این جلسه با حضور مسئولان را ایجاد کرد تا بتوان مسائل را طرح و درباره آنها تصمم‌گیری کرد.

وی با اشاره به بررسی ریشه مشکلات مرتبط با حدنگار، افزود: در طول سال‌های ۹۳ تا ۱۴۰۰ تنها دو جلسه شورای عالی نقشه برداری در کشور تشکیل شده است که تصمیم مؤثری در راستای اجرا قانون اتخاذ نگردیده، در این جلسه با عنایت به وضعیت ناهماهنگ دستگاه‌ها، مسئولان متقاعد شدند که شورای عالی نقشه برداری باید به طور مستمر تشکیل جلسه دهد تا با اتخاذ سیاست‌های واحد و دستورالعمل‌های استاندارد دستگاه‌های ذی‌ربط مسئولیت‌های مرتبط با موضوع حدنگاری را به درستی اجرا و مشکلات را مرتفع کنند و از تخصیص بودجه‌های غیرمرتبط جلوگیری شود.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: تصمیمات این شورا در سایر زمینه‌ها نیز موجب تسریع در امور مهم حاکمیتی و ارائه خدمات به مردم می‌شود.

خضریان یادآور شد: متأسفانه در ارتباط با نقشه برداری دو دستگاه با شاخص‌های مختلف کار نقشه برداری را انجام می‌دهند و هر کدام اعتباراتی را از سازمان برنامه بودجه اخذ می‌کنند. در نهایت قرار شد یک دستگاه این کار را انجام دهد و مقرر گردید تا در اسرع وظایف سازمان نقشه برداری در موضوع تولید و تهیه نقشه وفق ماده ۱۱ قانون احکام دائمی توسعه در دستور کار شورا قرار گیرد.

وی گفت: موضوع تداخلات در امور اراضی از مسائل جدی بود که برای آن تصمیم درستی اتخاذ خواهیم کرد تا اراضی ملی و جنگل‌ها مورد تهاجم و سوءاستفاده زمین‌خواران قرار نگیرند، با پیگیری کمیسیون اصل نود این موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری خواهیم کرد.