شهرخبر
نجات معجزه آسای دختر ۱۲ ساله در ساحل بندر چارک

صد آنلاین | با اقدام به موقع یکی از کارکنان شناور ناجی ۳ در ساحل بندر چارک ، یک دختر بچه ۱۲ ساله از مرگ نجات یافت.

ذکریا صفری ناجی دختر بچه در بیان جزییات این حادثه، عنوان کرد: حوالی ساعت 17 عصر روز گذشته هفتم شهریور یک خانواده شش نفره با خودرو پارس سفید رنگ وارد پارک ساحلی بندر چارک شده که در غفلت خانواده دختر بچه 12 ساله آنها همراه دو بچه دیگر به کنار ساحل می روند.

وی ادامه داد: بچه ها در کنار ساحل درحال شن بازی بودند که ناگهان یکی از آن بچه ها اسیر امواج متلاطم دریا می‌شود.

صفری با بیان اینکه سر و صدای کودکان نظر جمعیت حاضر در محل را به آن نقطه از ساحل جلب کرد، گفت: با دیدن شرایط اضطراری بلافاصله خود را به محل رساندم و دختر بچه را از آب گرفته و به محل امنی از ساحل انتقال دادم.

این خدمه ناجی 3 اضافه کرد: درحالی که ریه فرد مضطر کاملا از آب پر شده بود شروع به عملیات احیا (cpr) نموده و پس از تخلیه آب از ریه صدای ناله دختر بچه حاکی از بازگشت او به زندگی بود.

وی تصریح کرد: دختر بچه بعد از عملیات احیاء بلافاصله به بیمارستان امام رضا(ع) چارک منتقل و سپس برای انجام مراقبت‌های پزشکی بیشتر به بیمارستان لنگه اعزام شد.

صفری ادامه داد: پس از اطمینان پزشکان از مساعد بودن حال عمومی، دختر بچه از بیمارستان مرخص و به آغوش خانواده‌اش بازگشت.

صفری در بخش پایانی صحبت‌های خود به خانواده‌هایی که به قصد تفریح و گردش وارد سواحل می‌شوند، توصیه کرد: با توجه به جذابیت سواحل برای کودکان و نوجوانان، اغلب آنها به دور از چشم بزرگترها وارد دریا شده و با توجه به عدم آشنایی به فنون شنا و بقا در دریا متاسفانه در برخی از اوقات منجر به وقوع حوادث ناگواری می‌ شود.

با توجه به ادامه دار بودن موج مرده در سواحل بر اثر وزش بادهای 120 روزه سیستان، سواحل شرقی، مرکز و غرب استان دارای موج مرده می باشد.

ذاکر صفری از پرسنل مرکز جستجو و نجات دریایی استان هرمزگان است که به مدت 13 سال در پهنه آبی استان هرمزگان به عنوان مدیر ماشین در شناورهای ناجی مشغول بکار است.