شهرخبر
اقتصادی

وام | وام مسکن | وام ۲۰۰ میلیونی مسکن روستایی

اگر وام ۲۰۰ میلیونی می خواهید بشتابید | آغاز پرداخت وام ۲۰۰ میلیونی از هفته جاری

معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن با اعلام "۱۳۰ هزار مسکن روستا در قالب طرح نهضت ملی مسکن در حال ساخت است"گفت: ۸۰ هزار واحد طی هفته دولت به بهره‌برداری می‌رشد.

اگر وام ۲۰۰ میلیونی می خواهید بشتابید | آغاز پرداخت وام ۲۰۰ میلیونی از هفته جاری

آغاز پرداخت وام ۲۰۰ میلیونی مسکن روستایی از هفته جاری

مجید جودی با یادآوری این‌که در جلسه هیات وزیران تسهیلات 200 میلیون تومانی مسکن روستایی با سود 5 درصد تصویب شد،‌اظهار کرد:‌بانک مرکزی پرداخت پرداخت این تسهیلات برای 200 هزار واحد مسکونی روستایی در سال 1401 مصوب و ابلاغ کرده است.

وی درباره وام ۲۰۰ میلیونی مسکن روستایی بیان کرد: مقدمات و توزیع استانی در حال انجام است و پرداخت نیز در استان‌ها به متقاضیان انجام می‌شود و در هفته جاری عملیاتی و اجرایی خواهد شد.

جودی در خصوص اجرای طرح نهضت ملی مسکن در روستاهای کشور توضیح داد: در هفته دولت و در روزهای آتی 80 هزار واحد مسکونی روستایی در قالب طرح نهضت ملی مسکن که از اواخر سال گذشته و طی سال جاری در مرحله ساخت قرار گرفت به بهره‌برداری خواهد رسید.

معاون بنیاد مسکن بیان کرد: حدود 130 هزار واحد مسکن روستایی طرح نهضت ملی مسکن در روستاها آغاز شده است که 80 هزار واحد آن در هفته دولت امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی درباره وام ۲۰۰ میلیونی مسکن روستایی گفت: در حال‌حاضر 5 میلیون و 600 هزار واحد مسکونی روستایی در کشور وجود دارد که 50 درصد آنها از سال 84 به بعد مقاوم‌سازی شده‌اند و 2 میلیون و 300 هزار واحد باقیمانده است که چنانچه سالانه 200 هزار واحد روستایی انجام شود این رقم در 10 تا 11 سال آینده به 100 درصد مقاومت ساختمانی خواهد رسید.

منبع: تسنیم