شهرخبر

قالیباف بر لزوم تسریع در رسیدگی طرح ساماندهی اجاره بهای مسکن تاکید کرد

قالیباف

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: این طرح بعد از بررسی در کمیسیون یک بار به صحن آمد اما در رسیدگی به آن در نوبت دوم تاخیر شده است که باید تسریع شود.

به گزارش مشرق، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (دوشنبه، ۷ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر یک نماینده درباره عدم رسیدگی به طرح ساماندهی اجاره‌بهای مسکن، گفت: این طرح بعد از بررسی در کمیسیون یک بار به صحن آمد اما در رسیدگی به آن در نوبت دوم تاخیر شده است که باید تسریع شود.

در شست امروز مجلس، محمدحسین فرهنگی، نماینده مردم تبریز، در تذکری آئین نامه ای با اشاره به طرحی درباره اجاره مسکن در مجلس که دوفوریت آن به تصویب رسید، عنوان کرد: بعد از تصویب دو فوریت آن طرح مذکور به کمیسیون رفت که معمولا شما درباره بررسی آن زمان تعیین می کردید که ظرف چند روز یا یک هفته کار تمام شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با استناد به ماده ۱۶۱درباره طرح های دوفوریتی، گفت: طبق این بند این اجازه داده نشده که اگر ۳ روز کاری گزارشی درباره طرح های دو فوریتی از سوی کمیسیون ها ارائه نشود، آن طرح قابل رسیدگی نباشد.

فرهنگی ادامه داد: اما براساس اطلاعات رسیده ۳ ماه از این طرح این موضوع گذشته و کمیسیون نیز به صورت فعال به آن رسیدگی نکرده که خلاف قانون آئین نامه داخلی مجلس است لذا با توجه به اهمیت موضوع و ورود سران قوا به آن لازم است جزئیات هرچه سریع‌تر بررسی شود.