شهرخبر

حوزه آموزش و نوآوری‌های اجتماعی با حمایت از طرح‌های خلاق و دانش‌بنیان رونق می‌گیرد

حوزه آموزش و نوآوری‌های اجتماعی با حمایت از طرح‌های خلاق و دانش‌بنیان رونق می‌گیرد

از سوی ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق، فراخوان شناسایی طرح‌ها و ایده‌های فناورانه و نوآورانه اجتماعی در حوزه آموزش منتشر شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا؛ فراخوان شناسایی طرح‌ها و ایده‌های فناورانه و نوآورانه اجتماعی در حوزه آموزش با هدف ترویج و توسعه الگوهای نوین آموزش و همچنین آموزش‌های مبتنی بر نیاز برای آحاد جامعه و توسعه فناوری‌های آموزشی جهت ارتقای کیفیت آموزش در جامعه از سوی ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق تمدید شد.

پرویز کرمی رئیس مرکز و دبیر ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق با اشاره به چشم‌انداز این فراخوان گفت: در این فراخوان سعی داریم دسترسی کودکان به آموزش با محوریت مناطق کم برخوردار و اقشار آسیب‌پذیر پایدار باشد تا عدالت آموزشی تحقق بخشد.

وی ادامه داد: ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق از ایده‌های نوآورانه و خلاقیت‌هایی که به اصلاح و بهبود وضعیت آسیب دیدگان اجتماعی و اقشار آسیب‌پذیر کمک کند، حمایت می‌کند.

به گفته کرمی، گسترش آموزش‌های تسهیل‌کننده نیازهای گروه‌های هدف، تحقق عدالت آموزشی هم‌راستا با عدالت جنسیتی، بهبود سیستم آموزشی کشور از طریق اجرای برنامه‌های نوآورانه و فناورانه، توسعه و ترویج رویکرد توانمندسازی مهارت افزایی جامعه هدف از طریق آموزش و ارتقای سطح آموزش‌های فرهنگی و نرم در بین آحاد جامعه در جهت اقدامات جمعی حل آسیب‌های اجتماعی از دیگر چشم‌اندازهای این فراخوان هستند

رئیس مرکز و دبیر ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق با بیان اینکه نوآوری اجتماعی مجموعه‌ای از استراتژی‌ها، مفاهیم، ایده‌ها و سازمان‌های جدید است، افزود: این مجموعه با محور قرار دادن پاسخ به یک چالش اجتماعی، نیازهای گروه‌های مختلف را تأمین‌ می‌کند، از این رو می‌توان با بهبود و ارتقای شرایط زندگی، کاری و آموزشی جامعه هدف در جهت توسعه و افزایش سلامت جسمی، روانی جوامع حرکت کرد.

 

تشویق بازیگران زیست‌بوم نوآوری و فناوری

گسترش آموزش‌های حوزه فرهنگی و اجتماعی برای آحاد جامعه و تشویق بازیگران زیست‌بوم نوآوری و فناوری به مشارکت در ارائه طرح‌های نوآورانه در راستای تحقق عدالت آموزشی نیز از دیگر اهداف این فراخوان است.

بر همین اساس، ایده‌ها و طرح‌های نوآورانه اجتماعی در حوزه آموزش، حمایت‌های مادی و معنوی دریافت می‌کنند. صاحبان ایده‌ و طرح‌های نوآورانه، استارتاپ‌ها، مراکز نوآوری، شتاب‌دهنده‌ها، شرکت‌های خلاق، خانه‌های خلاق و نوآوری و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند در این فراخوان مشارکت کنند.

کارگروه نوآوری اجتماعی ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق در همکاری با سایر نهادهای عمومی و خصوصی با هدف ارتقای زیست‌بوم نوآوری و فناوری در حوزه اقشار آسیب‌پذیر و آسیب دیدگان اجتماعی آماده حمایت‌های مادی و معنوی از طرح‌ها و ایده‌های پیشنهادی در این حوزه است.

 

 حمایت از ایده‌های برتر

ایده‌های برتر از حمایت‌هایی همچون معرفی به شرکت‌ها و خانه‌های خلاق و نوآوری، دریافت مشاوره و ارائه خدمات تجاری‌سازی، معرفی به سرمایه‌گذاری، تسهیل فرآیندهای دریافت مجوز و ارائه تسهیلات تا سقف 300 میلیون را برخوردار خواهند شد.

شناسایی، تبیین، تبادل و ترویج مفهوم نوآوری اجتماعی و همچنین، توسعه تعاملات و حمایت از رشد فعالان این حوزه از طریق ارتباط با اندیشمندان، نخبگان و جامعه دانشگاهی و اشتراک و انتقال تجارب جهانی از جمله رسالت های «کارگروه نوآوری اجتماعی» ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق است.

علاقه‌مندان به شرکت در این طرح تا 14 شهریور شهریورماه سال جاری فرصت دارند تا آثار خود را به اینجا ارسال کنند.

انتهای پیام/