شهرخبر

اعتبار ۲۴هزار میلیارد تومانی برای احیای واحدهای راکد و نیمه فعال

اعتبار 24هزار میلیارد تومانی برای احیای واحدهای راکد و نیمه فعال

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از صرف اعتبار ۲۴هزار میلیاردی برای احیای واحدهای راکد و نیمه فعال کشور خبر داد و گفت: در هفته دولت، بیش از ۲۵هزار طرحی که توسط این مجموعه مورد حمایت قرار گرفته است به بهره‌برداری می‌رسد.

نعمت الله رضایی, مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با اشاره به اینکه تقویت مناطق روستایی و محروم سراسر کشور و سرمایه گذاری در واحدهای خرد و کوچک و متوسط و معیشت محور هدف اصلی صندوق است گفت: طی یک سال گذشته در این راستا بیش از 64 هزار طرح از تسهیلات صندوق مورد حمایت قرار گرفتند.

 وی با اشاره به اینکه در سال گذشته زمینه ایجاد اشتغال برای بیش از 175 هزار نفر فراهم شده است بیان کرد: در همین راستا بیش از 6 هزار و 500 میلیارد تومان از صندوق کار آفرینی امید تسهیلات پرداخت شده است.

مدیرعامل صندوق کار آفرینی امید با بیان اینکه بیش از 24هزار میلیارد تومان از سرمایه هایی که راکد بوده و یا استفاده کمتر از 50درصد از آنها صورت می گرفته به چرخه تولید بازگشته اند، گفت: سال جاری در نظر داریم تعداد حمایت‌ها از طرح‌های اشتغال زا را در سراسر کشور به 100هزار طرح برسانیم.

رضایی با بیان اینکه  بیش از 25هزار طرح در سال جاری مورد حمایت قرار گرفته اند که در صدد هستیم آنها را در هفته دولت افتتاح کنیم گفت: صنعت پوشاک دارای مزیت های فراوانی است، تنوع در این صنعت بسیار بالاست اما تنها یک چهارم صنایع کشور را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه صنعت پوشاک علاوه بر تولید اشتغال می‌تواند در حوزه فرهنگ نیز موثر باشد، گفت: واحد تولیدی که چند روزگذشته مورد بازدید قرار گرفتند کمتر از 50 درصد فعالیت داشتند و نیمه فعال به شمار می رفتند که  حمایت از این واحد تولیدی از اهمیت بالایی برخوردار است.

انتهای پیام/