شهرخبر

سرقت سوخت در بندرعباس جان ۲ نفر گرفت

سارقان شاه‌لوله انتقال نفت در بندرعباس با حفر تونلی به عمق حدود پنج متر و به طول ۸۰ متر اقدام به سرقت سوخت می کردند.

سرقت سوخت در بندرعباس جان ۲ نفر گرفت

به گزارش سلام نو به نقل از روابط عمومی دادگستری هرمزگان، دادستان بندرعباس گفت: ۲ نفر هنگام سرقت سوخت از خط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی بندرعباس در محدوده آبگرم گِنو جان باختند.

علیرضا احمدی‌منش در این خصوص افزود: این افراد پس از اتمام عملیات حفاری و اتصال انشعاب، عملیات برداشت غیرمجاز و سرقت سوخت را آغاز می‌کردند، اما (در آخرین سرقت) به دلیل جمع شدن حجم زیاد گاز در تونل نتوانستند کار خود را به اتمام برسانند و دو نفر از عوامل قاچاقچیان در این حادثه جان خود را از دست دادند.

وی با اشاره به کشف ۱۸۱ رأس گوسفند در محل مورد نظر ادامه داد: با بررسی‌های دقیق‌تر مشخص شد قاچاقچیان سوخت در محدوده آبگرم گنو در پوشش محل نگهداری دام اقدام به حفر تونلی به طول ۸۰ متر و عمق حدود پنج متر کرده اند.

به گفته این مقام قضایی سارقان پس از رسیدن به مسیر اصلی انتقال فرآورده‌های نفتی بندرعباس و ایجاد حفره در لوله، از طریق انشعابی به طول ۸۰۰ متر، سوخت‌های مسروقه را به محل بارانداز منتقل می‌کردند.

احمدی منش، یادآور شد: هشت نفر در این رابطه به اتهام اخلال در تأسیسات عمومی دستگیر شده اند که با صدور قرار تأمین کیفری برای تکمیل روند تحقیقات و سیر مراحل قانونی در بازداشت هستند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان اضافه کرد: به منظور بررسی ابعاد مختلف موضوع و شناسایی و دستگیری عوامل پشت پرده، دستورات لازم برای پلیس آگاهی بندرعباس صادر شده که نتایج آن پس از تکمیل روند تحقیقات اطلاع‌رسانی خواهد شد.