شهرخبر

در چهار روز اول شهریور؛

حوادث رانندگی در استان سمنان ۳۲ کشته و مجروح برجای گذاشت

حوادث رانندگی در استان سمنان ۳۲ کشته و مجروح برجای گذاشت

سمنان- مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان با بیان اینکه از یکم لغایت پنجم شهریور ماه سال جاری ۳۰ نفر در حوادث رانندگی مجروح شدند، گفت: طی این بازه نیز دو نفر جان باختند.

مظفر محمد خانی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه از یکم لغایت پنج شهریور ماه سال جاری جمعیت هلال احمر استان سمنان به ۱۳ حادثه رانندگی در محورهای مواصلاتی امداد رسانی کرده است، ابراز داشت: در مجموع این حوادث ۳۰ نفر مجروح شدند.

وی با بیان اینکه دو مورد از این حوادث تصادفات منتهی به فوت را در بر دارد، افزود: واژگونی پیکان وانت در کیلومتر ۸۷ محور سمنان - دامغان یک کشته و یک مصدوم و واژگونی پژو ۴۰۵ کیلومتر ۶۲ محور سمنان به دامغان یک کشته و سه مصدوم برجای گذاشته است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان با بیان اینکه هفت مورد از این حوادث رانندگی واژگونی خودرو بوده است، ابراز داشت: انحراف از جاده دو مورد، حریق یک مورد و سه مورد نیز برخورد دو یا چند خودرو را به یکدیگر شامل می‌شود.

محمد خانی با بیان اینکه مصدومان حوادث رانندگی عمدتاً توسط اورژانس و هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شدند، ابراز داشت: برای فوتی‌ها و برخی مصدومان حادثه نیز عملیات رها سازی به انجام رسیده است.

وی با بیان اینکه بیشترین فراوانی تصادفات رانندگی محدوده سمنان-دامغان و برعکس رخ داده است، افزود: از رانندگان تقاضا می‌شود نسبت به رعایت فاصله طولی مناسب، سرعت مطمئن و استراحت و خواب کافی اهتمام خاص داشته باشند تا از بروز این حوادث تلخ پیشگیری شود.