شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#حیات وحش#نتایج

انتشار گازهای گلخانه‌ای میتواند ۹۰ درصد گونه‌های حیات وحش دریایی را در معرض انقراض قرار دهد!

انتشار گازهای گلخانه‌ای میتواند 90 درصد گونه‌های حیات وحش دریایی را در معرض انقراض قرار دهد!

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد اگر انتشار گازهای گلخانه‌ای با نرخ رشد فعلی ادامه یابد، نزدیک به ۹۰ درصد از همه گونه‌های دریایی تا پایان قرن در معرض خطر انقراض قرار خواهند گرفت.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مطالعه‌ای که اخیراً توسط دانشگاه دالهوسی در کانادا انجام شد، نشان داد که اگر گازهای گلخانه‌ای به میزان کنونی منتشر شوند، نزدیک به 90 درصد از همه گونه‌های دریایی تا پایان قرن در معرض خطر انقراض قرار خواهند گرفت.

در میان گونه‌های مختلف جانوران، گیاهان، کرومیست‌ها، باکتری‌ها و تک یاخته‌ها و به طور ویژه آبزیانی که برای غذا برداشت می‌شوند، از جمله ماهی تن، کوسه‌ها و ماهی‌های بادکنکی بیشترین خطر انقراض را داشتند.

نتایج تحقیقات محققان بر روی تقریباً 25000 گونه دریایی که در 100 متری بالای اقیانوس‌ها زندگی می‌کنند، نشان داد که تقریباً 90 درصد از این حیوانات ممکن است تا سال 2100 در معرض خطر انقراض شدید یا بحرانی قرار داشته باشند و انتظار نمی‌رود در زیستگاه فعلی خود زنده بمانند.

علاوه بر این، دانشمندان دریافتند که حدود 10 درصد از اقیانوس دارای مناطقی با خطر آب و هوای بالا و بوم‌گرایی (وضعیت یک گونه که فقط در یک مکان جغرافیایی مشخص یافت می‌شود) است که تهدیدهای بیشتری را برای اکثریت قریب به اتفاق اکوسیستم‌ها ایجاد می‌کند.

انتهای پیام/