شهرخبر

کپی برداری اینستاگرام از شبکه‌های اجتماعی دیگر ادامه دارد

کپی برداری اینستاگرام از شبکه‌های اجتماعی دیگر ادامه دارد
اینستاگرام در حال آزمایش قابلیت جدیدی به نام «چالش IG Candid» می‌باشد و قصد دارد آن را از شبکه اجتماعی جدید «BeReal» کپی برداری کند.

به گزارش ثریا به نظر می‌رسد اینستاگرام قصد دارد این بار ویژگی یک پلتفرم جدید را تقلید کند. به گفته «الساندرو پالوزی»، افشاگر و مهندس معکوس معروف، این شبکه اجتماعی در حال آزمایش قابلیت جدیدی به نام «چالش IG Candid» می‌باشد و قصد دارد آن را از شبکه اجتماعی جدید «BeReal» کپی برداری کند.

شبکه اجتماعی BeReal تلاش می‌کند تا همه چیز را بصورت واقعی به تصویر بکشد و در واقع افراد نمی‌توانند درمورد جایی که هستند و یا کاری که انجام می‌دهند دروغ بگویند.

پالوزی اخیرا اسکرین شات‌هایی از ویژگی آزمایشی «چالش IG Candid» جدید اینستاگرام منتشر کرده است. پس از آن اینستاگرام اعلام کرد که در حال کار بر روی نمونه اولیه این ویژگی است و از ارائه جزئیات اضافی خودداری نمود. کاربران اینستاگرام که در این چالش شرکت می‌کنند، هر روز یک اعلان در زمان‌های متفاوت برای عکس گرفتن از محیط اطراف خود دریافت خواهند کرد. آن‌ها دو دقیقه پس از این اعلان فرصت دارند تا تصاویر گرفته شده را به اشتراک بگذارند. این بازه زمانی دقیقا همان مدتی است که کاربران BeReal فرصت دارند تا تصاویر خود را از طریق این شبکه اجتماعی به اشتراک بگذارند.

BeReal از ابتدای آگوست بیش از ۲۰ میلیون بار دانلود شده است. اگرچه اینستاگرام در حال کار بر روی این چالش است، اما این بدان معنا نیست که این ویژگی حتما در آینده برای تمام کاربران عرضه می‌شود. درست مانند BeReal، کاربران اینستاگرام می‌توانند با استفاده از ویژگی Dual اینستاگرام، همزمان از طریق دوربین پشتی و سلفی گوشی از محیط اطرافشان عکس بگیرند.

اینستاگرام اولین بار در اواسط جولای از ویژگی Dual رونمایی کرد و تقریبا در همان زمان اعلام کرد که پست‌های ویدئویی جدید کمتر از ۱۵ دقیقه به عنوان ریلز به اشتراک گذاشته خواهند شد؛ دقیقا همان ویژگی تیک تاک. اکنون نیز به نظر ‌می‌رسد این شرکت قصد دارد در بخش استوری از BeReal تقلید کند.

منبع: فرارو