شهرخبر

رضاعطاران و پژمان جمشیدی مهمانان ویلای کیانوش عیاری/ پرواز صدای ماندگار عرصه دوبله/ میرباقری در کلیسای دمشق/ادعای زنانه هانیه توسلی/لعیازنگنه پرده برداری کرد

رضاعطاران و پژمان جمشیدی مهمانان ویلای کیانوش عیاری/ پرواز صدای ماندگار عرصه دوبله/ میرباقری در کلیسای دمشق/ادعای زنانه هانیه توسلی/لعیازنگنه پرده برداری کرد

هفته گذشته در کنار همه اتفاقات در عرصه فرهنگ وهنر از جمله ساخت فیلم هکر به کارگردانی کیانوش عیاری و ...منوچهر اسماعیلی مرد هزار صدای عرصه دوبله را از دست دادیم.

فقدان هفته: منوچهر اسماعیلی

4597680

منوچهر اسماعیلی در ۸ فروردین ۱۳۱۸ در کرمانشاه دیده به جهان گشود. کار دوبله را از سال ۱۳۳۶ با رل گویی در نقش‌های کوتاه یا دوم و سوم آغاز کرد و از سال ۱۳۴۲ مدیریت دوبله بسیاری از فیلم‌های بزرگ جهان را بر عهده داشت.[۲][۳]

در سال ۱۳۳۸ در فیلم دروازه‌های پاریس با مدیریت دوبلاژ علی کسمایی درخشید و اوج کارش را در دوبله فیلم بن هور به مدیریت دوبلاژ احمد رسول‌زاده در سال ۱۳۴۱ تجربه کرد.[۲] گویندگی در فیلم رسالت به جای آنتونی کوئین (حمزه) و فیلم پاپیون به جای استیو مک کوئین در زمره کارهای وی هستند.

اسماعیلی به صحبت کردن به جای چند شخصیت در یک فیلم با صداهای متنوع و تیپ گویی (صحبت با صداهای مختلف) شهرت دارد. در فیلم هزاردستان به کارگردانی علی حاتمی، اسماعیلی به جای شعبان (محمدعلی کشاورز)، به جای رضا تفنگچی (جمشید مشایخی) و هزاردستان (عزت‌الله انتظامی) و جمشید لایق صحبت کرد. وی همچنین پسر عمه زهره شکوفنده است.

 

سریال هفته: سلمان فارسی

داود میرباقری

سریال سلمان فارسی به نویسندگی و کارگردانی داوود میرباقری و تهیه کنندگی حسین طاهری است که تصویربرداری آن از اواخر سال ۱۳۹۸ آغاز شده است. استان سمنان و شاهرود که زادگاه داوود میرباقری است یکی از محل های مهم تصویربرداری این سریال به شمار می آید.

 با آماده سازی دکورهای لوکیشن کلیسای جامع دمشق در شاهرود، تصویربرداری سکانس های این بخش آغاز شد.

 

تصویربرداری سلمان فارسی به کلیسای دمشق رسید

برآورد می‌شود عوامل سریال سلمان فارسی حدود دو ماه در این لوکیشن مستقر باشند.

سریال سلمان فارسی به نویسندگی و کارگردانی داوود میرباقری و تهیه کنندگی حسین طاهری است که تصویربرداری آن از اواخر سال ۱۳۹۸ آغاز شده است. استان سمنان و شاهرود که زادگاه داوود میرباقری است یکی از محل های مهم تصویربرداری این سریال به شمار می آید.

 

ادعای هفته: هانیه توسلی

 

ادعای هانیه توسلی درباره بیانیه زنان

هانیه توسلی از تاثیرات بیانیه هشتصد زن در سینما گفت و عنوان کرد: «فکر می‌کردم شاید ۲۰ سال دیگر بشود چنین بیانیه‌ای منتشر کرد.»

هانیه توسلی در بخش‌هایی از گفت‌وگویش عنوان کرد: «من باورم نمی‌شد که این بیانیه نوشته شود! اصلا باورم نمی‌شد که این‌قدر واضح و روشن می‌شود راجع به این مسائل حرف زد. اگر پارسال به من می‌گفتند سال دیگر تو این بیانیه را امضا می‌کنی، می‌گفتم نه! شاید 20 سال دیگر چنین کاری انجام شود. این اتفاق، یک حرکتِ تاریخی، بزرگ و پیشرو در جامعه ماست.

هانیه توسلی درخصوص بیانیه هشتصد سینماگر زن و جنبش من هم ادامه داد: من به‌شدت احساس می‌کنم که فضا تغییر کرده است. حتی قبل از اینکه این بیانیه نوشته شود. درست از زمانی که روایت‌ها درآمد. شاید خیلی از آزارگرها خودشان هم نمی‌دانستند که خشونتی انجام داده‌اند. چندین‌بار آقایان به ما گفتند که ما اصلا نمی‌دانستیم این خشونت است. به خدا من چیزی نگفتم. من الان هر‌جا می‌روم راجع به این ماجرا با من صحبت می‌کنند. این یعنی کار ما تأثیرش را گذاشته است.اگر آیین‌نامه تصویب و اجرا شود، بهتر هم می‌شود.

بازیگر فیلم «جهان با من برقص» گفت: بیشترین آسیبی که من از خشونت دیدم، زمانی بود که اسمی به‌ عنوان بازیگر نداشتم و کسی من را نمی‌شناخت. من دقیقا آن زمان آسیب دیدم؛ همیشه کلاس‌های بازیگری یا بچه‌هایی که می‌روند تست می‌دهند، در معرض آسیب هستند. من خودم نمی‌دانستم که مثلا اگر یکی به من یک متلک بگوید، این خشونت است. آزار هم می‌دیدم‌ اما نمی‌دانستم که باید چه کار کنم؟ می‌گفتم که خوب مرد است دیگر یا از تو بزرگ‌تر است. الان شاید خیلی‌ها جرئت نکنند که بخواهند من را آزار بدهند یا بی‌احترامی کنند‌ ولی برای دخترهای جوان متأسفانه این اتفاق یک مقدار بیشتر است.

به‌عنوان کسی که بیانیه را امضا کرده و یکی از اعضای هیئت پنج‌نفره است، طبیعتا می‌دانم که اسمم از خیلی کارها حذف شده است. خیلی از جاها اگر قرار بوده بروم کار کنم، الان دیگر می‌گویند حالا این نه! شما اگر کاری می‌کنید یک‌سری چیزها را از دست می‌دهید. برخی از بازیگرها واقعا دوست دارند آن منافع را داشته باشند، برای همین نه امضا کردند، نه در کنار ما بودند و نه الان حرفی می‌زنند.

موقعیت زن‌ها در سینما نه‌ تنها تضعیف نمی‌شود‌ بلکه قرار است فضا امن‌تر شود. من 10 سال پیش هم بازیگری شناخته‌ شده بودم. سر یک کار، تجربه‌ای داشتم که اگر آن فضا را الان با توجه به آگاهی‌ای که امروز دارم دوباره تجربه می‌کردم، مطمئنا جور دیگری برخورد می‌کردم. آن زمان فقط سکوت کردم. فضایی که الان وجود دارد، به من قدرت می‌دهد. من 10 سال پیش این قدرت را نداشتم.»

منبع: روزنامه شرق 

ویلای هفته: رکر کیانوش عیاری

رضا عطاران و پژمان جمشیدی

رضا عطاران و پژمان جمشیدی بازیگران «رکر» فیلم جدید کیانوش عیاری شدند.

 کیانوش عیاری فیلمساز باسابقه سینمای ایران به زودی فیلم جدید خود را با نام «رکر» برای جشنواره فیلم فجر آماده می‌کند.

این فیلم که روز گذشته پروانه نمایشش صادر شده روایتگر زندگی مرد متمولی است که ویلای شمال خود را به دست باغبانش می‌سپارد و به خارج از کشور می‌رود اما باغبان در نگهداری از این ویلا دچار بحران بزرگی می‌شود. 

پژمان جمشیدی، رضا عطاران، مهران رجبی، ریما رامین‌فر و ابوالفضل پورعرب در این اثر نقش‌آفرینی می‌کنند.

 

هنرمند هفته:آیدین آغداشلو

هنرمند ایرانی در میان ۵٠٠ هنرمند پرفروش جهان

«آرت‌پرایس» مهم‌ترین مرجع مارکت هنر جهان در گزارش جدیدشان در حالی اسامی ۵۰۰ هنرمند برتر سال ۲۰۲۱ را منتشر کردند که نام «آیدین آغداشلو» هنرمند ایرانی نیز در این فهرست به چشم می‌خورد.

در صدر این فهرست ۵۰۰ نفره که دربردارنده هنرمندان ادوار مختلف هنری جهان است، نام هایی چون پابلو پیکاسو، ژان میشل باسکیا، اندی وارهول، کلود مونه، گرهارد ریشتر، ژانگ دای شین، ونسان ون گوگ، بنکسی، سای تومبلی، یایویی کوساما و… دیده می‌شود.

چیزی که اهمیت این فهرست را نشان می‌دهد، آن است که این ۵٠٠ هنرمند از بین بیش از ۵٠٠ هزار هنرمند فعال در سراسر جهان انتخاب شده‌اند.

تحلیل ارائه شده در این گزارش بر اساس نتایج حراج هنرهای زیبا (Fine Art) است که بین یکم ژانویه تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱ جمع آوری شده است.

تفاوت این گزارش با گزارش قبلی «آرت‌پرایس» در سال ۲۰۲۱ منتشر شد، آن است که گزارش ذکر شده تنها به معرفی ۵۰۰ هنرمند برتر جهان در شاخه هنر معاصر اختصاص داشت در حالی که گزارش اخیر هنرمندان تمام شاخه‌های هنری از جمله استادان قدیمی، هنرمندان قرن نوزدهم، هنرمندان مدرن، هنرمندان پساجنگ و هنرمندان معاصر را دربرمی‌گیرد. برای جمع‌آوری داده‌های این گزارش، رسانه های مختلفی مانند نقاشی، مجسمه، طراحی، عکس، چاپ، فیلم، اینستالیشن و NFT مورد بررسی قرار گرفته است.

آیدین آغداشلو در بین هنرمندان ایرانی، کسی است که آثارش بیشترین فروش را در حراج‌ها داشته است. او در این فهرست در رتبه ۴۸۳ قرار دارد. بیشترین قیمتی که برای فروش اثری از او چکش خورده، حدود ۲/۳ میلیون دلار بوده است. مجموع ۲ اثر فروش‌رفته از او ارزشی برابر با سه میلیون و سیصد و هشتاد و شش هزار دلار داشته است.

شاخص قیمت آثار آغداشلو از حراج‌های لندن و تهران به دست آمده است. حراج‌ لندن معمولا محل خوبی برای عرضه آثار گران‌بها و فروش آثار با قیمت‌های نجومی است. حراج تهران نیز اکنون یکی از حراج‌های قدرتمند منطقه خاورمیانه به حساب می‌آید که هرچند بین المللی نیست و تنها روی هنرمندان ایرانی تمرکز دارد اما فروش‌هایش مورد استناد مؤسسات و مراجعی چون «آرت‌پرایس»، «آرترون» و «فیاک» قرار می‌گیرد.

در صدر فهرست ۵٠٠ هنرمند پرفروش تمام شاخه‌های هنری سال ۲۰۲۱، نام نقاش اسپانیایی پابلو پیکاسو به چشم می‌خورد.

 

فاش گوی هفته : لعیا زنگنه

حساسیت تلویزیون به خاطر زیبایی بازیگر مرد

لعیا زنگنه عنوان کرد: «تلویزیون به خوش‌چهره بودن پارسا پیروزفر حساس شده بود. یادم می‌آید سه بار چهار بار پنج بار گریمش را تغییر دادند. تا زیبایی‌اش را بگیرند.»

درباره ممیزی‌های سریال «در پناه تو» تاکنون صحبت‌های بسیاری به میان آمده است. اولین بار زنده‌یاد حمید لبخنده در این‌باره اطلاعاتی منتشر کرد و بعد از او خاطراتی هم از سوی بازیگران این سریال نقل شد. به بهانه بازپخش این سریال از شبکه آی‌فیلم بخش‌هایی از خاطرات لعیا زنگنه را در گفت‌وگو با فریدون جیرانی درباره مشکلات تلویزیون با این سریال در ذیل مرور می‌کنیم.

زنگنه به فضای پس از دوران جنگ اشاره کرد و از این مسئله صحبت به میان آورد که آن زمان فضا آماده پذیرش سوژه‌ای مثل «در پناه تو» نبوده و برای همین هم بسیار حساسیت‌برانگیز شده. او در این‌باره توضیح داد: «در فضای بعد از جنگ حساسیت‌ها زیاد بود. چون به هرحال فضا سنگین بود. مردم داغدار بودند و حالشان بد بود. فضا آشفته بود و شاید آمادگی ناگهانی برای مواجهه با یک سریال عاشقانه سه ضلعی را نداشت.»

او اشاره‌ای هم به ماجرای مثلث عشقی در این سریال کرده و گفته: «البته «در پناه تو» مثلث عشقی نبود با یک چهار ضلعی روبه‌رو بودیم که یک ضلعش یک دختر محجبه بود. تلویزیون احساس می‌کنم نمی‌توانست از فیلمنامه‌ای تا این حد زیبا بگذرد اما نمی‌توانست خیلی مسائل را بپذیرد.»

زنگنه درخصوص حساسیت تلویزیون روی چهره پارسا پیروزفر ادامه داد: «تلویزیون به خوش‌چهره بودن پارسا پیروزفر حساس شده بود. یادم می‌آید سه بار چهار بار پنج بار گریمش را تغییر دادند. تا زیبایی‌اش را بگیرند.»

گویا آن زمان ماجرای چادر سر کردن لعیا زنگنه هم به این حساسیت‌ها دامن زده است او در این خصوص ادامه داد: «به من هم می‌گفتند تو چادر روی سرت است اما رفتارت مثل چادری‌های دیگر نیست.»

طبق تعریف‌های زنگنه شخصیت پارسا پیروزفر در کل سریال به طور کامل قلع‌وقمع شده. او در این باره گفت: «در ممیزی کار را نابود کردند. صادقانه بگویم که از میان سکانس‌های مربوط به پارسا، ۹۹ درصد حذف شد. اصلا بخش زندگی پارسا کاملا حذف شد. »

شبکه آی فیلم چند روزی است پخش سریال «درپناه تو» به کارگردانی زنده‌ یاد حمید لبخنده را شروع کرده، این سریال هر روز ساعت ۱۹ روی آنتن می‌رود.

منبع: فیلم‌نیوز

 

چرای هفته :عدم انتقال پیکر سایه به وطن

 

چرا پیکر مرحوم ابتهاج به ایران نیامد؟+تصویر

یلداابتهاج در اینستاگرامش در واکنش به عدم انتقال پیکر سایه به وطن نوشت: متاسفانه شاهد خامی‌هایی بودیم که بازگشت پیکر «سایه» را به وطن تا به امروز به تاخیر انداخته. بی‌حرمتی به ساحت او و پیکر او در هر آیین و مرامی ناپسند است و بخشودنی نیست.

 یلدا ابتهاج فرزند زنده‌یاد هوشنگ ابتهاج (شاعر معاصر)  قبل متنی را در صفحه شخصی خود منتشر کرده است که در ذیل می خوانید.

یلدا ابتهاج در ادامه این ماجراها و حواشی نوشته است:

تا به امروز، تحسین و اشاعه زیبایی و نیکی، هم تلاش من بوده، هم انگیزه‌ام. همان‌طور که «زیبایی» را نمی‌شود به بند کشید که «پری‌رو تاب مستوری ندارد»، زشتی هم سر انجام بر ملا می‌شود. به روح ما پنجه می‌کشد، می‌آزارد و ناامید می‌کند. پس بگذار آینه زیبایی‌ها باشیم نه زشتی‌ها.

به یاد جمله عمیق احسان یارشاطر می‌افتم: «امیدوارم که نیکی همیشه به چشم تو زیبا بیاید». نیکی را زیبا دیدن، آدمیزادگی است.

و این روزها که ما و شما مردم ایران و جهان زبان پارسی، در غم از دست دادن پدر، شاعر بزرگ ایران که یک قرن در ستایش زیبایی، عدالت و درستی سرود، در سوگ نشسته‌ایم، متاسفانه شاهد خامی‌هایی بودیم که بازگشت پیکر او را به وطن تا به امروز به تاخیر انداخته. بی‌حرمتی به ساحت او و پیکر او که در هر آیین و مرامی ناپسند است، بخشودنی نیست، از جانب هر کسی، حتی نزدیکان او، بی‌حرمتی به مردم ایران است. با اقداماتی که اینجا در آلمان من و برادرانم (کیوان و کاوه) انجام داده‌ایم امید داریم تا در روزهای آینده بتوانیم او را در آخرین سفرش در بازگشت به زادگاهش بین مردمی که دوستشان داشت و برای آنان سرود، همراهی کنیم.

پست اینستاگرام یلدا ابتهاج

 

 
 

مافیای هفته : پدر خوانده

سعید ابوطالب در یک لایو اینستاگرامی از ساخت رئالیتی شوی جدید خود با نام «پدرخوانده» باز هم با محوریت بازی مافیا خبر داد و اعلام کرد باگهای «شبهای مافیا» در کار جدیدش رفع شده است.

سعید ابوطالب تهیه کننده و کارگردان «شبهای مافیا» که در حال ساخت رئالیتی شوی جدیدی است، در این خصوص گفت: مجموعه جدیدی می سازیم که یک رئالیتی شو با موضوع بازی مافیا است. «پدرخوانده» سناریوی پیچیده ای دارد و فقط یک ماه بازیگران مشغول یادگیری و تمرین آن بوده اند.

وی درباره حساسیت مخاطبان که با دقت هر قسمت از «شبهای مافیا» را تماشا کرده اند، افزود: از اولین فصل برنامه در دو سال پیش تا به حال ما رفته رفته اشکالاتمان را برطرف کردیم. خود من شخصا همه پیامها و نظرات مخاطبان را می خوانم.

ابوطالب که در لایو اینستاگرامی با مخاطبان صحبت می کرد، تاکید کرد: این رئالیتی شو رکورد همه برنامه های مشابه را شکسته و تا جایی که من می دانم در این چهار فصل بیش از 1 میلیارد و 700 میلیون دقیقه فقط از طریق پلتفرم فیلیمو دیده شدیم. طبیعتا تعدادی از مردم هم از طریق دانلود غیرقانونی مجموعه را دیده اند، البته من قصد اعتراض ندارم و هزینه اشتراک باید به صرفه و برای مخاطبان معقول باشد. به هر حال از طرق مختلفی مجموعه «شبهای مافیا»  بارها دیده شده است.

سناریو «شبهای مافیا» دیگر کارکرد ندارد

این برنامه ساز درباره اینکه چرا آن سبک و سناریو را کنار گذاشته است، توضیح داد: مافیا با سبک و شیوه های مختلفی بازی می شود و ما آن را حتی الامکان در سناریوی رئالیتی شویمان ساده کردیم، چون خیلی از مردم پلیر حرفه ای یا گرداننده نیستند. طی دو سال گذشته مخاطبان نقاط ضعف آن سناریو را به ما تذکر دادند و این ضعفها به مرور حل شد. در فصل چهارم متوجه شدیم این سناریو دیگر کارکرد ندارد. چون مخاطب ما این بازی را دَه ها بار دیده و از دقایق صد بازی به بعد، بازی برایشان جذابیت پیگیری ندارد.

بازی برای بعضی ها خیلی مهم شده بود

نکات دوستان ربطی به گروه پشت صحنه نداشت

وی در خصوص حواشی قسمتهای آخر این رئالیتی شو تصریح کرد: درباره حرف و حدیث ها نمی خواهم جوابی بدهم. طبیعتا نکات دوستان ربطی به گروه کارگردانی و عوامل پشت دوربین ندارد. در واقع بازی قدری بیش از اندازه برای بازیگرانی که مقابل دوربین بودند اهمیت پیدا کرده و برایشان مهم شده است. برخلاف برنامه های مشابهی که با ادعای رئالیتی شو بودن ساخته می شوند، این برنامه واقعا رئال است، ما کات نمی دهیم و اگر کات هم داده شود فنی است، مثلا مشکل نور، صدا یا دوربین داشته ایم.

ابوطالب اذعان کرد: از اینکه بازیگران قرار قبلی با یکدیگر داشته اند اطلاعی ندارم. برای بعضی از دوستان حساسیت بازی خیلی بالا رفت و احتمالا لایو و توضیحات آنها را شنیده اید. من با آنها صحبت کرده ام و خودشان هم گفتند اعتراضشان به بچه های کارگردانی و پشت دوربین نبود، بلکه به همکاران خودشان معترض بوده اند. ما سعی کردیم این مشکل را در سناریوی جدید حل کنیم و یک ماه اخیر مشغول تمرین همین سناریو بوده ایم.

بعضی چهره ها در «شبهای مافیا» تلاشی برای یادگیری بازی نمی کردند

این مستندساز در توضیحات بیشتر افزود: می دانم که مخاطبان بازی جذاب دوست دارند و پلیرها باید بازی بلد باشند. ممکن است شما طرفدار یک چهره محبوب و دوست داشتنی باشید، همه چهره ها قابل احترام ودوستان من هستند اما خیلی وقت ها تلاشی برای یادگیری بازی نمی کردند. ما اسم این سناریو جدید را «پدرخوانده» گذاشته ایم و توانایی هایی به این کاراکتر اضافه شده است که فعلا نمی خواهم آنها را لو بدهم. بازی را می بینید و لذت می برید.

وی در خصوص اعتراضات مخاطبان به این نکته اشاره کرد که نمی خواهد بگوید چه عواملی مانع از برطرف کردن اشکالات می شد.

استودیو بزرگ «پدرخوانده» باعث می شود فرضیه تقلب به کلی حذف شود

ابوطالب تاکید کرد: ما در این استودیو «پدرخوانده» را ضبط کرده ایم که بسیار بزرگ است و این امکان را به ما می دهد بین صندلی بازیگران فاصله بیشتری قرار بدهیم تا متوجه اکت شب یکدیگر نشوند، وقتی گاد حرکت می کند، متوجه نشوند و در این استودیو بزرگ فاصله عواملمان یعنی فیلمبردارها خیلی زیاد است. رفع این مشکلات امکانات مادی نیاز داشت که در این برنامه تامین شده است که به کیفیت کار ما می افزاید.

سرانجام برای بازیکنان مافیا ماسک طراحی شد

وی یادآور شد: مخاطبان می گفتند چرا بازیگرها ماسک نمی زنند؟ من هنوز هم دوست دارم آنها ماسک نداشته باشند. ما به آنها اعتماد داریم و در این دو سال هم فکر می کنم کسی سعی نکرد رفتار غیراخلاقی داشته باشد و به قول مخاطبان حرفه ای، نایت بزند. اما به احترام تقاضای برخی مخاطبان، این بار از همکاران صحنه خواستم یک ماسک شیک و جذاب تهیه کنند. یا مخاطبان درباره سرو صدای اسلحه تذکر می دادند اما در برنامه جدید همه بازیگران اسلحه دارند و اسلحه هایشان را تحویل نمی دهند. ضمن اینکه این بار ما نقش مافیا و شهروند مشخص از ابتدا نداریم و ممکن است هر لحظه نقش ها تغییر کند و هر کسی به اسلحه احتیاج پیدا کند.

این مستندساز با تاکید بر اینکه از آنجایی که این رئالیتی شو با ده ها دوربین ضبط می شود، پیش تولید، تولید و پساتولید آن زمان زیادی می برد، اظهار کرد: ما سعی کردیم در هر قسمت شما از زمان ورود بازیگران به لوکیشن تا کل بازی و گفتگوهای بعد از آن را ببینید. در «پدرخوانده» لوکیشن ما به صورت فرضی انبار قاچاق مافیای سیسیل ایتالیا است. چون کار ما رئال است ممکن است یک قسمت 1 ساعت و نیمه تمام شود و ممکن است قسمت دیگری سه ساعت طول بکشد. طبق قولی که من به مخاطبان داده ام همه اینها را ما همواره در یک قسمت می بینیم. ما باگ های سناریو قبلی را هم گرفته ایم. پلیرهای حرفه ای از این تغییرات استقبال کرده اند و پیش از ضبط ما صدها بار این بازی را تجربه و تمرین کردیم. این کار برای پلتفرم فیلم نت که «پدرخوانده» را برای آنها می سازیم هزینه داشته است اما به احترام مخاطبان این بخش را جلو بردیم.

تمام بازیکنان برتر «شبهای مافیا» در «پدرخوانده» حضور دارند

ابوطالب درباره بازیگرانی که حالا در بازی مافیا حرفه ای شده اند ورمخاطبان دوست دارند حالا بازی آنها را ببینند، گفت: من تقریبا از تمام بازیگران برتر مجموعه «شبهای مافیا» دعوت کرده ام و همه به جز یکی دو نفری که معذوریت های حقوقی دارند، مثلا مجبورند با یک پلتفرم کار کنند به «پدرخوانده» آمده اند. یکی دو تن از بازیگران سر پروژه های دیگری بودند، گریم داشتند، شهرستان یا خارج از کشور بودند که برای فصل های بعدی حتما دعوتشان می کنیم. بازیگران و خواننده های جذاب و معروف سینما و تلویزیون در کار حضور دارند. بعضی از آنها بازیکنان حرفه ای هستند که شگفت زده تان می کنند.

باسابقه ترین برنامه ساز ایرانی در حوزه رئالیتی شو تاکید کرد: این سناریو 11 نفره است، ما سه مافیا و یک پدرخوانده قدرتمند، 7 شهروند و یک نقش مستقل داریم. وقتی اینها دو دست با هم بازی می کنند، در دست های سوم و چهارم بازی با بازیکنان خوب و چند بازیکن جدید ادامه پیدا می کند و بازیکن های ضعیف حذف می شوند. گروهی متشکل از داوران به ما کمک می کنند تا در انتخاب و اموزش بازیگران حرفه ای جلو برویم.

جذابیت بازی باعث تپش قلب بازیگران می شود

وی یادآور شد: ما یک بازی داشتیم که بیش از 4 ساعت طول کشیده و قول ما این است که تمام آن را در یک قسمت تدوین کنیم. جذابیت بازی به حدی است که بازیگران تا آخرین لحظه تپش قلب دارند و با اضطراب از بازی خارج می شوند. نکته جالب اینکه وقتی بازیگرها حذف می شوند، ممکن است کامل از سناریو نرفته باشد، این بار دیگر حذف شده ها به پشت صحنه نمی روند، بلکه فقط صندلی شان را چند متر عقب می کشند و همچنان در شب ماسک می زنند. به هر حال ما از هزاران کامنتی که به ما می رسد استقبال می کنیم و همین ها به ما یک میزانسن و سناریو جدید به ما داده است.

ممکن است تدوینگر یا دستیار فیلمبردار ما به اسم «شبهای مافیا» کار کنند، دوست ندارم مانعشان شوم.

ابوطالب با بیان اینکه امیدوارم قسمتهای «پدرخوانده» خیلی زود تدوین شود، در پایان تاکید کرد: ممکن است گروه های فیلمبرداری دیگری بازی مافیا بسازند. اشکالی ندارد، قابل احترام هستند، حتی ممکن است یک گروهی به اسم «شبهای مافیا» کار کنند که آنها هم قابل احترام هستند و من دوست ندارم مانع کارشان شوم همه آنها دوستان و همکاران ما در همین پروژه مثل تدوینگر یا دستیار فیلمبردار بوده اند.

انتهای پیام/