شهرخبر

دادگستری استان تهران گزارش تحقیق و تفحص درباره فساد فولاد مبارکه را پیگیری می‌کند

دادگستری استان تهران گزارش تحقیق و تفحص درباره فساد فولاد مبارکه را پیگیری می‌کند

رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به پیگیری دستور رئیس قوه قضائیه در خصوص گزارش اخیر تحقیق و تفحص مجلس در مورد فولاد مبارکه گفت: هنوز گزارش تحقیق و تفحصی در مورد فولاد مبارکه نهایی و به قوه قضائیه ارسال نشده است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم ؛ در راستای پیگیری دستور رئیس قوه قضائیه در خصوص گزارش اخیر تحقیق و تفحص مجلس در مورد فولاد مبارکه، علی القاصی‌مهر، رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: روز گذشته در جلسه شورای عالی قوه قضائیه، رئیس دستگاه قضا در خصوص اخباری که پیرامون گزارش‌های مفاسد رخ داده در فولاد مبارکه مطرح شده بود، دستوری صادر کرد تا موضوع به‌طور دقیق، جامع، سریع و در چارچوب قوانین پیگیری و شعب ویژه‌ای برای رسیدگی به این موضوع در دادسرا و دادگستری تهران تعیین شود.

رئیس کل دادگستری استان تهران خاطرنشان کرد: در راستای دستور رئیس قوه قضائیه، بلافاصله صبح امروز با رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی به‌صورت تلفنی در خصوص اینکه آیا در مورد فولاد مبارکه گزارش تحقیق و تفحص تنظیم و نهایی شده، تماس حاصل شد و رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس و کارشناس مربوطه اعلام داشتند که همچنان در خصوص فولاد مبارکه گزارش نهایی تنظیم و تدوین نشده است.

وی اظهار کرد: بر اساس پیگیری‌های به‌عمل آمده از رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی بنای این کمیسیون بر این است تا در صورت نهایی شدن گزارش تحقیق و تفحص، این گزارش را به هیئت رئیسه مجلس ارجاع دهند و سپس عندالزوم از سوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی به قوه قضائیه ارسال شود.

القاصی‌مهر تصریح کرد: آخرین پیگیری‌ها از کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی حاکی از این است که هنوز گزارش تحقیق و تفحصی در مورد فولاد مبارکه تدوین و نهایی نشده و یا حداقل به هیئت رئیسه مجلس اعلام نشده تا به قوه قضائیه ارسال شود.

رئیس کل دادگستری استان تهران خاطرنشان کرد: در تماس با رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی تأکید شد تا اگر چنانچه گزارشی در خصوص فولاد مبارکه تدوین و نهایی شد و این گزارش ضرورت رسیدگی در دستگاه قضائی را داشت، به قوه قضائیه اعلام شود تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی در پایان بیان کرد: همچنین مقرر شد تا در صورت نهایی شدن گزارش تحقیق و تفحص و ضرورت رسیدگی در دستگاه قضا، این گزارش مستقیماً به دادگستری کل استان تهران ارجاع شود تا پیگیری‌های قضائی لازم انجام شود.

انتهای پیام/