شهرخبر

حل مشکل آب شهر همدان تا هفته آینده

حل مشکل آب شهر همدان تا هفته آینده

سخنگوی صنعت آب کشور از حل مشکل آب شهر همدان تا هفته آینده خبر داد و گفت: همکارانم در شرکت‌های آب منطقه ای و آبفا با تلاشی شبانه روزی در حال اجرای مرحله اول طرحی هستند که سالها متوقف مانده بود.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، فیروز قاسم زاده، سخنگوی صنعت آب با بیان اینکه به علت کم آبی، شرایط اقلیمی و کاهش بارش ها حجم مخزن سد اکباتان به شدت کاهش یافته است، اظهار داشت: در روزهای گذشته موجودی مخزن این سد به یک میلیون و ششصد هزار متر مکعب رسیده و بر اثر کاهش تراز آب مخزن سد، تصفیه خانه شهید بهشتی شهر همدان از مدار خارج شده است.

 وی افزود: علیرغم کاهش حجم مخزن اکباتان، با همین میزان موجودی مخزن سد،  بخشی از آب مورد نیاز شهر همدان از طریق تصفیه خانه اکباتان تا یک ماه آینده قابل تامین است. 

سخنگوی صنعت آب کشور به تلاش همکاران آب منطقه ای و آبفای استان همدان اشاره و تاکید کرد: علاوه بر تامین بخشی از آب  شهر از سد اکباتان، با این تلاش بی وقفه در حال جایگزینی منابع جدید برای جبران کمبود آب این سد هستیم به گونه ای که انشاء الله در روزهای آینده شرایط  تامین آب به تدریج بهبود می یابد و تا هفته بعد به وضع عادی باز خواهد گشت. 

قاسم زاده با بیان اینکه وزارت نیرو در دولت سیزدهم از ابتدای کار خود درک صحیحی از کمبود منابع آب استان همدان بویژه شهر همدان داشته است گفت: بر این اساس بلافاصله پس از استقرار  دولت آیت الله رئیسی با دستور وزیر نیرو اجرای طرح سالها متوقف مانده آبرسانی به شهر همدان به سرعت در دستور کار قرار گرفت. 

وی افزود: با تامین مالی مورد نیاز، خوشبختانه این طرح باپیشرفت  قابل توجهی در مراحل پایانی خود قرار دارد ودر هفته های آتی مرحله اول آن به بهره برداری خواهد رسید.

سخنگوی صنعت آب کشور خاطرنشان کرد: با بهره برداری از این طرح مهم و راهبردی، مشکل آب شهر همدان به صورت اساسی رفع خواهد شد.

انتهای پیام/