شهرخبر

مخبر: اجرای مصوبات سفرهای استانی با جدیت دنبال می‌شود

معاون اول رئیس جمهور، پیگیری و اجرای مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور را ضروری برشمرد و از استاندار آذربایجان شرقی خواست تا وضعیت پیشرفت طرح‌های مصوب را گزارش دهد.

به گزارش مشرق، اعضای مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی پیش از ظهر امروز (دوشنبه) با معاون اول رئیس جمهور دیدار کردند.

معاون اول رئیس جمهور در این دیدار، استان آذربایجان شرقی را از استان‌های پر اهمیت کشور برشمرد و گفت: این استان از جایگاه والایی در میان مردم و مسئولین کشور برخوردار و برای همه آحاد جامعه قابل احترام است.

مخبر با اشاره به مطالبه نمایندگان مردم استان آذربایجان شرقی مبنی بر احیای دریاچه ارومیه، تصریح کرد: دولت سیزدهم نسبت به احیای این دریاچه اهتمام جدی دارد و در تلاش است تا برنامه‌ها و طرح‌های مرتبط با آن را عملیاتی کرده و طرح‌های نیمه تمام مرتبط با دریاچه ارومیه را تکمیل و اجرایی کند.

وی همچنین با اشاره به برنامه‌های دولت برای توسعه راه آهن در کشور، افزود: دولت برنامه ریزی دقیقی برای توسعه خطوط ریلی کشور و از جمله در استان آذربایجان شرقی دارد که در صورت فراهم شدن مقدمات لازم، شاهد تحول در این بخش خواهیم بود.

معاون اول رئیس جمهور در این دیدار با تاکید بر توجه ویژه به نیازهای مردم و تکمیل پروژه‌های نیمه کاره و در دست اقدام، پیگیری و اجرای مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور را ضروری برشمرد و از استاندار آذربایجان شرقی خواست تا وضعیت پیشرفت طرح‌های مصوب را گزارش دهد.

در این جلسه استاندار آذربایجان شرقی نیز گزارشی از وضعیت استان ارائه کرد و گفت: تلاش دولت سیزدهم از ابتدا این بوده که براساس سند آمایش سرزمین توسعه استان دنبال شود.

نمایندگان مردم استان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی نیز هر کدام در سخنانی ضمن طرح مسائل و مشکلات کلان استان، گزارشی از کاستی‌ها و موانع پیش روی حوزه‌های انتخابیه خود ارائه کردند و به بیان پیشنهاداتی برای رفع مشکلات موجود و توسعه استان پرداختند.

اجرای مصوبات سفر استانی رئیس جمهور، احیای دریاچه ارومیه، تأمین آب شرب مناسب شهرستان‌ها و روستاهای دارای تنش آبی، ساماندهی فاضلاب، توسعه خطوط ریلی و تأمین اعتبار مورد نیاز اجرای طرح‌های نیمه تمام از جمله درخواست‌ها و مطالبات نمایندگان در این جلسه بود.