شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#ایران#اتحادیه اروپا#سیاست خارجی

بورل: پاسخ ایران به متن پیشنهادی معقول و منطقی بوده است

بورل: پاسخ ایران به متن پیشنهادی معقول و منطقی بوده است

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پاسخ ایران به متن پیشنهادی اتحادیه اروپا را منطقی خواند و بیان کرد که ممکن است هفته آتی نشستی در وین برگزار شود.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم به نقل از الجزیره؛ جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در در یک کنفرانس خبری در اسپانیا درباره پاسخ ایران به متن پیشنهادی گفت: «پاسخ ایران به پیشنهاد اتحادیه اروپا درباره توافق هسته‌ای، معقول و منطقی بوده است.»

وی همچنین ادامه داد: ما منتظر پاسخ آمریکا هستیم  این پاسخ باید تا الان ارائه می‌شد. پیش‌بینی شده بود نشستی تا پایان هفته پیش در وین برگزار شود، اما این امکان وجود نداشت. ممکن است که هفته آتی این نشست برگزار شود.»

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه نیز در نشست خبری هفتگی خود در این باره گفت: «ایران مبتنی بر رویکرد سازنده خود پاسخش را در زمان مقرر ارائه کرد. تا اینجای کار هنوز از سوی طرف مقابل مشخصا آمریکا پاسخی را دریافت نکردیم. ما زمانی می‌توانیم از نتیجه بخش بودن مذاکرات صحبت کنیم که طرف مقابل نیز پاسخ خود را ارائه دهد.»

وی همچنین ادامه داد: «به طور کلی می‌توان گفت تا اینجای کار پیشرفت نسبتا خوبی داشتیم اما مذاکرات یک مجموعه است و باید روی تمام موضوعات توافق بشود. تا زمانی که این مجموعه موضوعات مورد توافق قرار نگیرد، نمی‌توان گفت که نتیجه بخش بوده است.»

انتهای پیام/