شهرخبر

دولت آمریکا مسئول وضعیت کنونی برجام و روند جاری است/ اروپا و آمریکا بیش از ایران به توافق نیاز دارند

 دولت آمریکا مسئول وضعیت کنونی برجام و روند جاری است/ اروپا و آمریکا بیش از ایران به توافق نیاز دارند

سخنگوی وزارت امور خارجه درمورد مذاکرات هسته ای گفت: دولت آمریکا مسئول وضعیت کنونی برجام و روند جاری است و اگر آمریکا اراده سیاسی خود را نشان بدهد می‌توانیم به سمت مرحله بعد حرکت کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه صبح امروز(دوشنبه) در نشست خبری هفتگی خود گفت: ایران در مذاکرات حضور سازنده و مبتکرانه داشته است و آنچه که مهم است تعلل طرف آمریکایی در پاسخ دادن است. ما معتقدیم دولت آمریکا مسئول وضعیت کنونی برجام و روند جاری است، اگر امریکا اراده سیاسی خود را نشان بدهد می‌توانیم به سمت مرحله بعد حرکت کند. 

وی افزود:تیم مذاکره کننده حرفه‌ای و جدی عمل کرد و ایران معطل طرف مقابل نمی‌ماند‌ و بارها دولت اعلام کرده که معیشت مردم را به مذاکرات گره نخواهد زد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران تاکید می‌کند اگر ایران نیازمند توافق است، طرف‌های اروپایی و آمریکایی بیش از ایران به توافق نیاز دارند و ما در عین ابراز تمایل و اثبات عملی از خطوط قرمز عدول نخواهیم کرد و به دنبال توافق خوب و پایدار هستیم و در روند اجرا باید بازه زمانی وجود داشته باشد که ایران مطمئن باشد طرف مقابل به تعهدات خود پایبند است.

کنعانی افزود: ما در خصوص مذاکرات رفع تحریم‌ها منتظر پاسخ طرف مقابل هستیم اما برای گسترش روابط با همسایگان و کشورهای دیگر منتظر هیچ طرفی نخواهیم ماند.

ادامه دارد...

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان