شهرخبر

عملکرد دولت در استان تهران/ فعال سازی واحدهای راکد و ایجاد مشاغل خانگی

عملکرد دولت در استان تهران/ فعال سازی واحدهای راکد و ایجاد مشاغل خانگی

اهم فعالیت ها ،دستاوردها و اقدامات دولت سیزدهم در استان تهران در سال نخست ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی طی گزارشی اعلام گردید.

به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ طرح ساماندهی نیروهای جهادی و سمن ها با هدف استفاده از ظرفیت نیروهای داوطلب مردمی برای اداره امور مردم با پیشرفت ۱۰۰ درصد در تیر ماه ۱۴۰۱ به پایان رسید و از نتایج آن بروز رسانی اطلاعات و طبقه بندی و شبکه سازی سمن ها و نیروهای جهادی بوده است.

طرد اتباع با همکاری نیروی انتظامی و ساماندهی اتباع و آمایش و ساماندهی با هدف کد دار نمودن یکصد و ده هزار نفر از اتباع از تاریخ یکم مرداد ۱۴۰۰ لغایت ۳۰ خرداد ماه ۱۴۰۱ اجرایی شد و از نتایج آن می توان به تعدیل جمعیت اتباع و رضایت شهروندان اشاره کرد.

طرح مبارزه با لوازم یدکی قاچاق با هدف کاهش قاچاق از بهار ۱۴۰۰ آغاز و همچنان در حال اجراست و از نتایج این طرح کشف لوازم یدکی قاچاق به ارزش  یک میلیارد و ۳۲۰ میلیون ریال بوده است.

پروژه خرید ،نصب و راه اندازی سرور مالی دهیاری ها با هدف شفافیت مالی دهیاری ها و تسهیل نظارت بر عملکرد  مالی دهیاری ها از ابتدای فروردین سال ۱۴۰۰ آغاز و در اول مرداد ۱۴۰۱ با پیشرفت ۵۵ درصد به پایان رسید و از نتایج و دستاوردهای آن به ثبت بودجه دهیاری ها در سامانه و همچنین ثبت تفریغ بودجه در سامانه گزارش گیری اطلاعات بودجه دهیاری ها می توان اشاره کرد.

همچنین از دیگر اقدامات استانداری تهران می توان به تعیین مکان های امن در تخلیه و اسکان اضطراری در هنگام زلزله در شهر ری و شهریار در استان تهران و توسعه مدلی برای مکان یابی این فضاها در سایر شهرهای استان اشاره کرد که با هدف برنامه ریزی برای کاهش ریسک بلایای طبیعی و ظرفیت سازی برای آمادگی و مقابله با اثرات زلزله از سال ۹۹ آغاز و تا پایان سال ۱۴۰۱ ادامه دارد و از نتایج آن می توان ارزیابی تجارب داخلی و تجارب مرتبط با سایر کشورها در خصوص اسکان اضطراری ، جانمایی و آماده سازی فضاهای مناسب برای تخلیه و اسکان اضطراری شهروندان قبل از رخداد زلزله احتمالی را برشمرد.

11111

فعال سازی واحدهای راکد از دیگر اقدامات استانداری تهران است که جزء برنامه های دستگاه‌های دولتی و قوانین بالادستی است و ۴۰ درصد پیشرفت داشته و همچنان در حال اجراست و تاکنون تعداد ۷۵ واحد از ۲۰۵ واحد راکد هدفگذاری و فعال شده است.

در زمینه طرح مشاغل خانگی ،پیشرفت ۹۰ درصدی در میزان جذب تسهیلات انجام شده که این طرح همچنان در حال اجراست و جزء برنامه های دستگاه‌ها و قوانین بالادستی می باشد و از نتایج اجرای این طرح جذب ۱۸ برابری تسهیلات مشاغل خانگی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ( سال ۱۴۰۰) است و به  تعداد ۷ فقره طرح مبلغ ۱۲ میلیارد ریال پرداخت شده است.

لازم بذکر است در سال ۱۴۰۱ تعداد ۴۲۸ فقره طرح به مبلغ ۳۲۴ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

خبرنگار: سیدعلیرضا کیایی

انتهای پیام