شهرخبر

نیکزاد:

ساماندهی کارکنان دولت را پیگیری می‌کنم

ساماندهی کارکنان دولت را پیگیری می‌کنم

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حتماً موضوع ساماندهی کارکنان دولت را از طریق رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی پیگیری خواهم کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی نیکزاد ظهر امروز (یکشنبه ۳۰ مرداد ماه) در دیدار با جمعی از خبرنگاران پارلمانی اظهار داشت: ما همانطور که برای رزمندگان و مدافعان امنیت ارزش قائلیم، برای خبرنگاران و کسانی که واقعیت‌ها و مسائل کشور را منتشر می‌کنند و رسالت خود را به خوبی در این زمینه انجام می‌دهند، احترام قائلیم. خبرنگاری کاری خاص و بسیار مهم است.

وی گفت: موضوع اصلی کشور به معنی واقعی، فرهنگ است اما متأسفانه آنطور که باید و شاید به آن توجه نمی‌شود و معمولاً مسائل اقتصادی فقط مطرح می‌شود در حالی که باید مسائل فرهنگی هم مورد توجه قرار گیرد. بنده عمیقاً باور دارم که باید روی مباحث فرهنگی بیشتر کار کنیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: الان دیگر دوره جنگ سخت نیست بلکه دوران جنگ نرم است و مردم از فساد، تبعیض و وضعیت اقتصادی ناراحت هستند و می‌گویند اگر گرفتاری و سختی وجود دارد، باید برای همه باشد و آنان فساد و تبعیض را بر نمی‌تابند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت سیزدهم در حال حاضر در حال آواربرداری است و مجلس هم در مباحث مختلف اعم از معیشت، فرهنگ و حتی مباحث سیاسی و مذاکرات هر جا لازم بوده، اقدامات لازم را انجام داده است و هر جا هم که لازم باشد، ما اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

نیکزاد اظهار داشت: ما موضوع قیر را حل کردیم و همچنین یکی دیگر از مشکلاتی که وجود دارد، درباره تسهیلات بانکی بخش مسکن است که داده نمی‌شود و ما پیگیری خواهیم کرد که این مشکل هم حل شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی درباره ساماندهی کارکنان دولت گفت: بنده به رئیس جمهور چندین بار گفتم که حتماً باید دولت لایحه‌ای برای ساماندهی کارکنان دولت به مجلس ارائه کند چرا که اگر مجلس در این زمینه طرح بیاورد، بار مالی خواهد داشت و رئیس جمهور هم تاکید کرد که با ارائه لایحه، این موضوع را ساماندهی می‌کند.

وی متذکر شد: حتی در جلسه سران قوا هم مطرح شده که کارکنان دولت باید تعیین تکلیف شوند و ما نباید نیروی شرکتی داشته باشیم. بنده به رئیس جمهور گفتم با لایحه ساماندهی کارکنان دولت، مشکل قرارداد همه کارکنان حل می‌شود، اما اگر این لایحه ارائه نشود، یک دومینویی راه می‌افتد و هر صنفی به دنبال تبدیل وضعیت خودش خواهد بود و این مسئله، دولت را زمین می‌زند. دولت خودش باید از طریق لایحه این کار را انجام دهد.

نیکزاد گفت: قانون تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگران هم حتماً باید اجرا شود. بنده باز هم موضوع ساماندهی کارکنان دولت را از طریق رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی پیگیری خواهم کرد.

وی درباره سفرهای استانی خود افزود: بنده پنجشنبه به گلستان سفر خواهم کرد اما باید بگویم که قصد ما از این سفرهای استانی دخالت در امور استان‌ها نیست بلکه باید بگویم که ۸۰ تا ۸۵ درصد بودجه‌ها را در کشور متناسب نگه می‌داریم و در این سفرها دنبال رفع مشکلات استان‌های مختلف هستیم. الان دیگر عرصه جنگ سخت نیست بلکه عرصه جنگ نرم است و کشورهایی می‌توانند تولید ثروت کنند که به مباحث دانشگاهیان مسلط باشند.