شهرخبر

انهدام باند بین المللی ترانزیت کوکائین به ایران

سردار مجید کریمی

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا از انهدام باند بین المللی قاچاق و ترانزیت کوکائین از کشورهای آمریکای جنوبی به ایران و دستگیری دو تبعه خارجی خبر داد.

به گزارش مشرق، سردار مجید کریمی در تشریح جزئیات خبرانهدام باند بین المللی ترانزیت کوکائین به ایران گفت: مأموران معاونت اطلاعات منطقه ای پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا در راستای برخورد با عناصر اصلی و باندهای بین المللی قاچاق مواد مخدر، طی تبادل اطلاعات تخصصی که با پلیس یکی از کشورهای در مسیر ترانزیت انجام دادند، از فعالیت مجرمانه باند ترانزیت مواد مخدر توسط اتباع برخی از کشورهای واقع در آمریکای جنوبی به داخل جمهوری اسلامی ایران مطلع شده و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا افزود: با انجام اقدامات پیچیده فنی مشخص شد قاچاقچیان قصد دارند از طریق خطوط پروازی از مبدأ کشورهای آمریکای جنوبی و طی مسیر از چند کشور، مقادیری مواد مخدر را از طریق فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی (ره) وارد کشور کنند.

این مقام ارشد انتظامی در تشریح جزئیات دستگیری متهمان تصریح کرد: با هوشیاری و رصد اطلاعاتی کارکنان معاونت اطلاعات منطقه ای پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا و نیز با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر فرودگاه حضرت امام خمینی(ره)، دو تبعه خارجی که قصد داشتند بیش از ۶ کیلو کوکائین به ارزش تقریبی ۱۲۰ میلیارد ریال را به صورت جاساز در جداره های دوطرفه چمدان حمل البسه به داخل ایران ترانزیت کنند، طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند.

سردار کریمی  خاطرنشان کرد: در حال حاضر پرونده در خصوص متهمان تشکیل و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی ارسال شده و پیگیری های لازم برای دستگیری سایر متهم و یا متهمان این پرونده از طریق مبادی ذیربط در حال انجام است.