شهرخبر

تذکر نمایندگان درباره افزایش شهریه دانشگاه آزاد و جلوگیری از حذف بسته‌های بلندمدت اینترنت همراه

تذکر نمایندگان درباره افزایش شهریه دانشگاه آزاد و جلوگیری از حذف بسته‌های بلندمدت اینترنت همراه

عضو هیئت رئیسه مجلس تذکر جمعی از نمایندگان به وزیر ارتباطات و فناوری درباره لزوم جلوگیری از حذف بسته‌های بلندمدت اینترنت همراه از سوی اپراتورها را قرائت کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، سیدمحسن دهنوی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز قوه مقننه تذکرات کتبی نمایندگان به رئیس جمهور و مسئولان اجرایی کشور را به شرح ذیل قرائت کرد:

- تذکر امیرحسین بانکی پورفرد نماینده اصفهان و جمعی از نمایندگان به وزرای خارجه و میراث فرهنگی: ضرورت توجه به دیپلماسی فرهنگی و صادرات صنایع دستی و محصولات فرهنگی کشور.
- تذکر مهدی عسگری نماینده مردم کرج ، اشتهارد و فردیس به رئیس جمهور و وزیر بهداشت: لزوم رعایت اصل 125 قانون اساسی و در نظر گرفتن منافع ملی در بررسی پیش‌نویس معاهده جهانی همه‌گیری و اصلاح مقررات بهداشت جهانی در مجمع پیش روی سازمان بهداشت جهانی. همچنین تذکر به همراه جمعی از نمایندگان به وزیر اقتصاد: لزوم تسریع در پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن توسط بانک‌ها.
- تذکر رسول فرخی میکال نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل به وزرای اقتصاد و ورزش و جوانان: لزوم بررسی و حل مشکلات وام ازدواج و اشتغال جوانان.
- تذکر حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم و بهارستان به همراه جمعی از نمایندگان به وزیر نیرو: ضرورت حل مشکل آب کشاورزی شهرستان‌های رباط کریم و بهارستان و هدایت آب خروجی از تصفیه‌خانه‌ها. همچنین تذکر به همراه جمعی از نمایندگان به وزیر ورزش و جوانان: لزوم بازنگری در نحوه و مدت انتصاب افراد در فدراسیون‌های ورزشی.
- تذکر علیرضا نظری نماینده مردم خمین به همراه جمعی از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم اجرای کامل بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور در خصوص بازنشسته کردن کارمندان بالای 35 سال سابقه در دستگاه‌ های مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری.
- تذکر کیوان مرادیان کوچکسرائی نماینده مردم قائم شهر ،سوادکوه ،جویبار سیمرغ و سوادکوه شمالی به همراه جمعی از نمایندگان به وزیر دادگستری: ضرورت جبران ضرر و زیان مردم در زمینه گرانفروشی شرکت‌های تولید محصولات لبنی. همچنین تذکر به همراه جمعی از نمایندگان به وزیر ارتباطات و فناوری: لزوم جلوگیری از حذف بسته‌های بلندمدت اینترنت همراه از سوی اپراتورها.
- تذکر حسین گودرزی نماینده مردم دورود و ازنا به همراه جمعی از نمایندگان به وزیر اطلاعات: لزوم ایجاد ساختار مستقل، بازدارنده و فسادزا برای حراست مراکز اقتصادی و صنعتی.
- تذکر سیدمحمدرضا میرتاج الدینی نماینده مردم تبریز و آذرشهر و اسکو به همراه جمعی از نمایندگان به وزیر اقتصاد: لزوم تعیین تکلیف مجتمع مسکونی و زمینه وابسته متعلق به شرکت ماشین‌سازی تبریز که در اختیار سازمان خصوصی‌سازی قرار گرفته است. همچنین تذکر به همراه جمعی از نمایندگان به وزیر دفاع: ضرورت تعیین تکلیف مجتمع مسکونی متعلق به شرکت پالایشگاه تبریز.
- تذکر  علی اکبر علیزاده برمی نماینده مردم دامغان به همراه جمعی از نمایندگان به وزیر فرهنگ و ارشاد: لزوم ایجاد سیستم نظارت و گزینش برای انتخاب هنرمندان سینما و تلویزیون.
- تذکر عبدالکریم جمیری نماینده مردم بوشهر و گناوه و دیلم به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم تسریع در اتمام طرح اسکله صیادی ، لایروبی اسکله بندرگاه و بازسازی سایبان دو اسکله جلالی و بندرگاه شهرستان بوشهر.
- تذکر محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک و کمیجان و خنداب به همراه جمعی از نمایندگان به وزیر بهداشت: لزوم تعیین تکلیف نیروهای تبصره (3)و (4) خدمات و پرستاران بیمارستان‌ها در ایام کرونا.
- تذکر احسان ارکانی نماینده مردم نیشابور و فیروزه  به همراه جمعی از نمایندگان به وزیر علوم: لزوم ابطال مصوبه هیأت امنای دانشگاه فردوسی مشهد در خصوص بهره‌برداری افلاک‌نمای خیام شهرستان نیشابور.
- تذکر محمدتقی نقدعلی نماینده مردم خمینی شهر به همراه جمعی از نمایندگان به وزیر علوم: لزوم رسیدگی به افزایش شهریه دانشگاه آزاد. همچنین تذکر به همراه جمعی از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: لزوم اجرای احکام تبدیل وضعیت ایثارگری در استان اصفهان.
- تذکر  روح اله ایزدخواه نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس به همراه جمعی از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم اجرای کامل مواد (16) و (17) قانون رقابت‌پذیر مبنی بر توقف بنگاه‌داری و فروش اموال مازاد بانک‌ها توسط بانک مرکزی.
- تذکر کیومرث سرمدی واله نماینده مردم اسدآباد به همراه جمعی از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی: لزوم اجرایی کردن مسکن ملی در شهرستان اسدآباد.
- تذکر سیدسلمان ذاکر نماینده مردم ارومیه به وزیر نیرو: لزوم اهتمام مسئولین استان‌های آذربایجان شرقی و غربی بر جبران و جایگزین آب شرب در این شهرستان‌ها و برگشت حقابه دریاچه ارومیه.
- تذکر معین الدین سعیدی نماینده مردم چابهار، نیک شهر، کنارک و قصرقند به وزیر نفت: ضرورت بازنگری در کاهش سهمیه سوخت خودروهای استان سیستان و بلوچستان.
- تذکر محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک و کمیجان و خنداب و جمعی از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت توجه به وضعیت حقوق و درآمد نیروهای خدماتی و سرایداران مدارس.
- تذکر منصورعلی زارعی کیاپی نماینده مردم ساری و میان‌دورود به همراه جمعی از نمایندگان به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: لزوم رسیدگی به مشکلات تهیه دارو.

انتهای‌ پیام/