شهرخبر

دور دوم سفرهای استانی رئیس‌جمهور به‌زودی آغاز می‌شود

سفر استانی

معاون اجرایی رئیس‌جمهور از شروع دور دوم سفرهای استانی آیت‌الله رئیسی پس از ارزیابی سفرهای دور اول خبر داد.

به گزارش مشرق، سید صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهور امروز چهارشنبه ( ۲۶ مرداد) در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: در بازه زمانی کمتر از یکسال ۳۱ سفر استانی و هفت سفر موضوعی داخلی داشتند نتیجه این سفرها ۹۰۰ مصوبه است که حدود ۵۰۰۲ طرح عمرانی که عمدتا نیمه تمام هستند را دربرمی‌گیرد. منابع خوبی از منابع دستگاه های اجرایی و ماده ۵۶ و تهاتر نفت پیش بینی شده است.

وی افزود: اگر بخواهیم اجمالی عملکرد را مطرح کنم در حوزه تامین منابع عمومی در ۱۷ سفر اول تقریبا تمامی تعهدات عملی شده اند.

مرتضوی گفت: در مورد ۱۴ سفری که از فروردین به بعد انجام شده، به خاطر این که در دو سه ماه اول سال تلاش زیادی برای جبران بدهی های گذشته انجام شد، در ماه مرداد امسال ۱۵، ۱۶هزار میلیارد تومان باید بدهی گذشته را تامین کند. در این ماه ۱۲ هزار میلیارد تومان از منابع عمومی صورت گرفته است.

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: مصوبات سفرهای استانی در بازه زمانی چهار ساله هستند. از حیث تامین منابع در سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۱۰۰ درصد عملیاتی شد.

وی در مورد دور دوم سفرها گفت: تیمی در حوزه معاونت اجرایی تشکیل شده است که پس از ارزیابی سفرهای دور اول، سفرهای دور دوم پس از تنفس شروع خواهد شد.

مرتضوی در مورد اینکه در دور دوم سفرهای استانی آیا مصوباتی خواهد بود یا نه،گفت: حتما مصوباتی خواهیم داشت ولی اولویت با تشکیل مصوبات قبلی است.