شهرخبر

اسماعیل کوثری عضو کمیسیون امنیت ملی:

کار دیپلمات های بازداشتی در نمونه برداری از خاک ایران، قطعا جاسوسی است /غربی ها بخواهند مذاکرات را طولانی کنند قدرت سانتریفیوژهای خودمان را به ۱۹۰ هزار سو می‌رسانیم

سازمان اطلاعات سپاه تیرماه سال جاری از شناسایی و دستگیری دیپلمات‌های سفارتخانه های خارجی خبر داد و اعلام کرد این دیپلمات ها در حالی جاسوسی و نمونه برداری از خاک کشورمان در یک منطقه ممنوعه بودند.

اعتمادآنلاین|

سازمان اطلاعات سپاه تیرماه سال جاری از شناسایی و دستگیری دیپلمات‌های سفارتخانه های خارجی خبر داد و اعلام کرد این دیپلمات ها در حالی جاسوسی و نمونه برداری از خاک کشورمان در یک منطقه ممنوعه بودند.

به گزارش فارس، معاون سفیر انگلیس نیز از افرادی بود که با خانواده به عنوان گردشگر به کویر شهداد رفته بود.

در همین باره،‌ اسماعیل کوثری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: این کار قطعا نوعی جاسوسی است؛ کشورهای معاند به این افراد گفته بودند که از برخی نقاط که به ظن آن‌ها مشکوک بوده، خاک جمع آوری کنند تا مورد آزمایش قرار گیرد. جاسوس‌های اجنبی باید بدانند که دستگاه‌های امنیتی ما آن‌ها را به حال خود رها نکرده و نمی‌کنند و دائما در حال رصدشان هستند.

وی با تاکید بر اینکه هر کشوری یک‌سری ضوابط رفتاری و امنیتی برای خود تعریف کرده تا کنترل های مدنظر خودش را انجام دهد، اظهار کرد: این افراد باید بدانند که وقتی وارد کشور ما می شوند، بایستی طبق چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران رفتارشان را تنظیم کنند فلذا چه تبعه ایرانی و چه خارجی به قصد جاسوسی، خاک ایران را از کشور خارج کند، نشان دهنده خیانت آن‌ها به ملت ایران است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: این جنایتکاران در نظر نمی گیرند که آمریکا بیش از ۵ هزار و رژیم صهیونیستی بیش از ۲۵۰ کلاهک هسته ای دارد ولی با وجود اینکه ما با اعلام رسمی و رسانه‌ای می‌گویم که غنی‌سازی اورانیوم را برای تولید برق و مسائل کشاورزی انجام می‌دهیم، می‌خواهند تا با سندسازی و سرقت خاک ایران علیه ما اقدام کنند.

کوثری اظهار کرد: غربی ها باید بدانند که در حال حاضر اوضاع تغییر کرده و امروز کسی اهمیت به چنین مسائلی نمی‌دهد تا با آن علیه ما سندسازی کنند؛ ما به صورت علنی اعلام کردیم و آقای اسلامی هم گفتند که اگر این‌ها بخواهند مذاکرات را طولانی کنند و به تعهدات و تضمین‌هایی که داده‌اند عمل نکنند، ما قدرت سانتریفیوژهای خودمان را به ۱۹۰ هزار سو می‌رسانیم.

وی با بیان اینکه ما کار خودمان را پیش می‌بریم و توجه‌ای به این‌ها نمی‌کنیم، گفت: غربی ها کسی نیستند که خودشان را صاحب همه چیز می دانند. آن روزهایی که این‌ها خودشان را صاحب همه دنیا می دانستند گذشته است؛ ما کار خودمان را پیش می‌بریم و آن‌ها باید دنبال ما بدوند تا ببینند می‌رسند یا نه.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به تلاش‌های رژیم صهیونیستی برای پرونده سازی علیه ایران اظهار کرد: آن‌ها دنبال این هستند که یک آتو از ما پیدا کنند، در صورتی که ما به صورت علنی و شفاف اعلام کرده‌ایم که ‌فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای خودمان را دنبال می‌کنیم و آن‌ها هم از این قضیه مطلع هستند و ما چیز پنهانی نداریم.