شهرخبر

درخشش ملی‌پوشان بدمینتون در مسابقات آسیای میانه

درخشش ملی‌پوشان بدمینتون در مسابقات آسیای میانه

کاروان ۸ نفره بدمینتون ایران در مسابقات آسیای میانه موفق به کسب ۱۲ مدال شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون بدمینتون، اولین دوره مسابقات بدمینتون آسیای میانه در کشور تاجیکستان امروز در شرایطی به پایان خواهد رسید که ملی پوشان دختر و پسر ایران در تمام بخش ها به مقام قهرمانی دست یافتند.

تیم زیر 15 و 17 سال دختران و پسران ایران در اولین دوره مسابقات آسیای میانه تمام سکوها را فتح کردند.

در زیر 15 سال دختران در قسمت یک نفره زهرا رباطی قهرمان و آیسان زارعی نایب قهرمان شدند.

در دو نفره زیر 15 سال دختران ، تیم دو نفره زهرا رباطی، آیسان زارعی به مقام قهرمانی دست یافتند و تیم دو نفره کشور ازبکستان نائب قهرمان شدند..

در زیر 17 سال دختران در قسمت یک نفره آیدا عنایتی با شکست فردوس فروغی به مقام قهرمانی رسید و فردوس فروغی نائب قهرمان این دوره از رقابت ها گردید.

در دو نفره زیر 17 سال دختران، تیم دونفره فردوس فروغی، آیدا عنایتی با برتری برابر تیم دونفره تاجیکستان میزبان مسابقات به مقام قهرمانی دست یافتند.

 دشت پنجمین طلای بدمینتون ایران توسط متین قاسمی در یک نفره زیر 15 سال بدست آمد. متین قاسمی همانند تمام فینال های یک نفره این دوره از رقابت ها با هموطن خود امیرعلی احمدلو بازی کرد و توانست با شکست احمدلو ایران را صاحب پنجمین طلا کند.

در دونفره زیر 15 سال تیم دو نفره متین قاسمی، امیرعلی احمدلو بابرتری برابر تیم دونفره ازبکستان به مقام قهرمانی دست یافتند.

هفتمین طلای ایران توسط عادل صورتی در یک نفره زیر 17 سال بدست آمد جایی که در فینال تمام ایرانی مقابل محمد گلچین به برتری دست یافت.

حسن ختمام این مسابقات دونفره زیر 17 سال بود در جایی که کاروان 8 نفره ی بدمینتون ایران هشتمین طلای خود رابدست آورد.

تیم دونفره محمدگلچین، عادل صورتی با برتری مقابل تیم دونفره قزاقستان توانست به مقام قهرمانی دست یابد.

مربیان تیم ملی دختران خانم نگین امیری پور و تیم ملی پسران آقای غلام باقری بودند.

کشورهای حاضر در این مسابقات تاجیکستان، مغولستان، ایران، قزاقستان، ازبکستان و قرقیزستان بودند که ایران قهرمان مطلق چندین دوره پیاپی غرب آسیا توانست در اولین دوره بازی های آسیا میانه تمام سکوها را نیز فتح کند.

همچنین خانم مددی نایب رئیس فدراسیون بدمینتون به عنوان کمک سرداور مسابقات به دعوت از آسیا در این مسابقات حضور داشتند.

 

انتهای پیام/