شهرخبر

درخواست محیط زیست از دستگاه های امنیتی و انتظامی برای مجازات عاملان قتل محیطبان کرمانشاهی

درخواست محیط زیست از دستگاه های امنیتی و انتظامی برای مجازات عاملان قتل محیطبان کرمانشاهی

رییس سازمان حفاظت محیط زیست، با صدور پیامی جداگانه‌ای کشته شدن محیط بان برومند نجفی را تسلیت گفت و خواستار دستگیری سریع قاتل شدند.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ متن پیام علی سلاجقه رییس سازمان حفاظت محیط زیست به شرح زیر است:

 


بسم الله الرحمن الرحیم
وَبَشِّرِ الصَّابرِینَ الَّذینَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَهٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

بار دیگر یکی از فرزندان برومند ایران اسلامی در راه حفاظت و حراست از محیط زیست و طبیعت این سرزمین پرافتخار، جان به جان آفرین تسلیم کرد و به دیدار معبود شتافت. محیطبان غیور "برومند نجفی" مظلومانه و دست و پای در بند، آماج تیرهای خشم و نفرتی قرار گرفت که عدالت و قانون را برنتافتند و گل وجودش را ناجوانمردانه پرپر ساختند.

سازمان حفاظت محیط زیست در دوسال گذشته تلاش بی وقفه ای برای کسب رضایت از شاکیان پرونده مرحوم نجفی و ابهام زدایی از این پرونده و اثبات بی گناهی این محیطبان از اتهام قتل عمد انجام داد که از آن جمله می توان به حضور رییس سازمان در کرمانشاه جهت اخذ رضایت از اولیای دم اشاره کرد. اما درست در شرایطی که ارایه مستندات قانونی به دادگاه و شفاف سازی در مسیر پرونده، در حال نتیجه دادن و اثبات رسمی بی گناهی مرحوم نجفی بود، این جنایت وحشتناک به وقوع پیوست.

اینجانب عروج شهادت گونه این سرباز وطن را که سال ها در راه خدمت به سرزمین و هم میهنانش، پایمردی نشان داده بود و در برابر دست اندازی به حریم طبیعت و محیط زیست کشورش، از هیچ کوششی فروگذار نکرده بود، را به خانواده داغدار نجفی، جامعه محیطبانان خدوم و جان بر کف و ملت شریف و طبیعت دوست ایران تسلیت عرض می کنم و از دستگاه های امنیتی و انتظامی و قوه محترم قضاییه درخواست می نمایم، ضمن دستگیری سریع و مجازات عاملین این جنایت شرم آور، زمینه تامین امنیت بیشتر برای سربازان طبیعت و محیط زیست ایران اسلامی را فراهم آورند.

 

و من الله التوفیق
علی سلاجقه

 

انتهای پیام