شهرخبر

دستاورد ۲ دیدار دوستانه در سرزمین سامورایی‌ها؛ ایران حریف ژاپن نشد

دستاورد ۲ دیدار دوستانه در سرزمین سامورایی‌ها؛ ایران حریف ژاپن نشد

تهران- ایرنا- تیم ملی بسکتبال ایران در دومین دیدار تدارکاتی برابر ژاپن نیز نتیجه را به حریف واگذار کرد.

به گزارش ایرنا، تیم ملی بسکتبال ایران که با تلفیقی از بازیکنان جوان و حضور چندمهره اصلی تیم ملی راهی ژاپن شده، امروز یکشنبه در دومین دیدار دوستانه خود برابر تیم ملی این کشور به میدان رفت که این بازی در نهایت با برتری تیم ۸۰ بر ۵۸ میزبان همراه بود.

شاگردان سعید ارمغانی که خود را آماده حضور در پنجره چهارم جام‌جهانی می‌کنند، در این دیدار با ترکیب اولیه محمد جمشیدی، بهنام یخچالی، سجاد پذیرفته، حسن علی اکبری و امیرحسین یازرلو برابر ژاپن صف‌آرایی کردند.

کوارتر اول این بازی با شروع خوب تیم ایران همراه بود و شاگردان ارمغانی از حریف پیش افتادند اما در ادامه بازی میزبان موفق شد فاصله را کم کرده اما در نهایت بازی با نتیجه ۱۷ بر۱۶ به سود ایران خاتمه یافت.

در کوارتر دوم ژاپنی‌ها با حمایت هواداران پرشور خود به بازی بازگشته و عملکرد بهتری نسبت به تیم ایران داشتند و موفق شدند ۲۵ بر ۱۴ به رختکن بروند تا بازی تا این لحظه ۴۱ بر ۳۱ به سود میزبان شود.

بازی در کواتر سوم ادامه یافت و در پایان میزبان با نتیجه ۱۸ بر ۱۱ به برتری رسید. در ادامه این دیدار و در کوارتر چهارم بازهم ژاپن تیم برتر میدان بود و با پرتاب های موفق خود سعی در کنترل بازی داشت. این کوارتر نیز با برتری ۲۱ بر ۱۶ ژاپن به پایان رسید.

دستاورد ۲ دیدار دوستانه در سرزمین سامورایی‌ها؛ ایران حریف ژاپن نشد

گفتنی است شاگردان سعید ارمغانی روز گذشته و در نخستین دیدار خود برابر تیم ملی ژاپن ۸۲ بر۷۷ نتیجه را به میزبان واگذار کرده بودند.ملی پوشان بسکتبال ایران بعد از انجام این دو دیدار دوستانه راهی تهران شده تا خود را برای پنجره جام‌جهانی بسکتبال و دیدار حساس برابر ژاپن آماده کنند. 

تیم ملی بسکتبال ایران در پنجره چهارم جام‌جهانی بسکتبال در گروه F با تیم های استرالیا، قزاقستان، چین، ژاپن و بحرین همگروه است. در گروه E نیز تیم های نیوزلند، لبنان، اردن، فیلیپین، عربستان و هند با یکدیگر رقابت خواهند داشت. نخستین دیدار تیم ملی بسکتبال در قالب پنجره چهارم و برابر ژاپن برگزار می شود که تیم ایران میزبان این دیدار است.

برنامه دیدارهای تیم ملی بسکتبال در پنجره های چهارم تا ششم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۳ به این شرح است:

پنجره چهارم

پنجشنبه ۳ شهریورماه 

* ایران - ژاپن

* قزاقستان - چین

* بحرین - استرالیا

دوشنبه ۷ شهریورماه 

*استرالیا - ایران

*ژاپن - قزاقستان

*چین - بحرین

پنجره پنجم

جمعه ۲۰ آبان ماه 

*قزاقستان - استرالیا

*ایران - چین

*بحرین - ژاپن

دوشنبه ۲۳ آبان ماه 

*ایران - استرالیا

*بحرین - چین

*قزاقستان - ژاپن

پنجره ششم

پنجشنبه ۴ اسفندماه 

*استرالیا - بحرین

*چین - قزاقستان

*ژاپن - ایران

یکشنبه ۷ اسفندماه

*ژاپن - بحرین

*چین - ایران

*استرالیا - قزاقستان

مسابقات بسکتبال جام جهانی ۲۰۲۳ به میزبانی مشترک اندونزی، فیلیپین و ژاپن برگزار می‌شود.