شهرخبر

مقام آمریکایی: ما اوکراین را تشویق به حمله به خارج از مررزهایش نمی‌کنیم

مقام آمریکایی: ما اوکراین را تشویق به حمله به خارج از مررزهایش نمی‌کنیم

یک مقام آمریکایی گفته است که واشنگتن کی یف را تشویق نمی‌کند تا به خارج از مرزهای اوکراین حمله کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، یک مقام بلندپایه آمریکایی در جلسه خبری با خبرنگاران اعلام کرد که واشنگتن کی یف را تشویق نمی‌کند تا در جنگ با روسیه به خارج از مرزهای اوکراین حمله کند.

این مقام آمریکایی که نام آن اعلام نشده، در این ارتباط گفت: کمک های امنیتی ما مبتنی بر شرایط مشخصی است و با مشورت نزدیک با شرکای اوکراینی ما انجام می شود. همانطور که جو بایدن، رئیس جمهور گفته است، ما اکنون اوکراین را تشویق نمی کنیم که به خارج از مرزهایش حمله کند. این درگیری است که روسیه آغاز کرده و نبرد در خاک اوکراین جریان دارد. این جنگ به اوکراینی‌ها اجازه می‌دهد تا به حملات روسیه در جنوب و شرق ادامه دهند، ما معتقدیم که آنها می‌توانند به بهترین شکل از کشور خود دفاع کنند و نیازی به حمله به خارج از مرزهای اوکراین نیست.

در جریان جنگ  د اوکراین، نظامیان اوکراینی در چند  نوبت اهدافی در داخل خاک روسیه را هدف قرار دادند، از جمله حدود چند ماه پیش در حمله‌ای که نیروی هوایی اوکراین با هلیکوپترهایش در شهر بلگورود روسیه انجام داد، یک مخزن سوخت هدف قرار گرفت.

با این حال نظامیان اوکراینی تا کنون به ندرت توانسته اند اهدافی در خاک  روسیه را هدف قرار دهند و عمده حملات شان متوجه اهداف روسیه در اوکراین است. از جمله چند روز پیش اوکراین اعلام کرد که 9 فروند هواپیمای جنگنده روسیه در پی وقوع یک رشته انفجار در یک پایگاه هوایی واقع در شبه‌جزیره کریمه به نام ساکی منهدم شد، هرچند مقام‌های اوکراینی هنوز به طور رسمی مسئولیت این انفجارها را بر عهده نگرفته‌اند.

انتهای پیام