فیلم آتش سوزی کارگاه مبل پرند/ حریق مهار شد
حجم ویدیو: 8.03M | مدت زمان ویدیو: 00:00:19

به گزارش رکنا، آتش‌سوزی گسترده‌ای که در یک کارگاه بزرگ مبل واقع در شهرک صنعتی پرند به‌وقوع پیوسته بود با تلاش شهرداری پرند و همکاری چند آتش نشانی دیگر از شهرهای رباط کریم، نصیرشهر و... پس از گذشت ۸ ساعت تلاش نفسگیر مهار شد.

شهردار پرند درباره جزئیات این آتش سوزی گفت: حدود ساعت 16:30 دقیقا عصر روز گذشته این حریق به نیروهای آتش نشانی پرند اعلام شد که پس از اطلاع به سرعت نیروهای آتش نشانی در محل حاضر شدند.

 حمیدرضا الهیاری با بیان اینکه این حریق در یک ساختمان چهار طبقه مبل سازی رخ داده بود، افزود: حریق از طبقه همکف شروع و تا طبقه سوم این کارگاه پیش روی کرده بود.

وی با اشاره به اینکه بخاطر وجود پارچه، چوب،فوم سایر مواد قابل اشتعال در این کارگاه بزرگ کار را برای مهار حریق سخت کرده بود، اظهار داشت: در نهایت پس از 8 ساعت تلاش بطور کلی حریق مهار شد اما لکه گیری تا چند ساعت آینده ادامه دارد.

 الهیاری ادامه داد: در جریان این حادثه خسارت سنگینی به کارگاه مبل وارد شد که میزان دقیق خسارت نیاز به بررسی کارشناسان دارند اما خوشبختانه تلفات جانی و مصدومیت نداشت.

 به گفته شهردار پرند: پس از مهار و پاکسازی آتش باید محل از سوی کارشناسان سازمان آتش نشانی مورد بررسی قرار می گیرد تا علت بروز این حادثه روشن و از تکرار آن جلوگیری شود.

 بهمن سعادتمند رئیس آتش نشانی شهرداری در این خصوص گفت: از زمان وقوع آتش سوزی نیروهای آتش نشانی پرند در محل حادثه حضور یافته و با استفاده از یک دستگاه نردبان 54 متری بلند مرتبه، یک دستگاه اسنوکر 32 متری، یک دستگاه بنز آتگو و یک دستگاه بنز تک، برای مهار آتش همچنان تلاش کردند.

سعادتمند با بیان اینکه شدت آتش سوزی به حدی بود که چندین اکیپ از آتش نشانان شهرهای همجوار نیز به کمک آمدند، تصریح کرد: ‌با استفاده از نردبان بلند مرتبه 54 متری و سایر تجهیزات، آتش‌سوزی ‌مهار شد.