شهرخبر

بازی‌های‌ کشورهای اسلامی؛ دو نقره‌ و یک برنز در شب‌ بدون طلای تکواندو

بازی‌های‌ کشورهای اسلامی؛ دو نقره‌ و یک برنز در شب‌ بدون طلای تکواندو

تهران- ایرنا- تکواندوکاران ایران در دومین روز از مبارزات خود در بازی‌های کشورهای اسلامی به دو مدال نقره‌ و یک برنز رسیدند.

به گزارش ایرنا؛ روز چهارشنبه در دومین روز از رقابت‌های تکواندو بازی‌های کشورهای اسلامی در قونیه ترکیه، چهار نماینده ایران روی شیاپچانگ رفتند.

در این بین، غزل سلطانی و زینب اسماعیلی در بخش زنان به مدال نقره رسیدند. در بخش مردان، محمدصادق دهقانی برنز گرفت و دانیال بزرگی حذف شد.

نتایج نمایندگان ایران بدین شرح است

مردان

«محمدصادق دهقانی» در وزن منهای ۶۳ کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، رقیبانی از عربستان و فلسطین را شکست داد و با صعود به نیمه‌نهایی، مدال برنزش را قطعی کرد.

وی در این مرحله مقابل هاکان‌ از ترکیه مغلوب شد تا به مدال برنز این بازی‌ها بسنده کند.

«دانیال بزرگی» در وزن منهای ۶۸ کیلوگرم ابتدا «فوفانا» از مالی را شکست داد اما در ادامه برابر «اولوگ‌بک رشیدوف» ازبکستانی و قهرمان المپیک توکیو قرار گرفت و با قبول شکست برابر وی از دور مسابقات کنار رفت.

زنان

«غزل سلطانی» در وزن منهای ۴۹ کیلوگرم پس از یک دور استراحت، برابر تکواندوکارانی از پاکستان و مراکش به برتری دست یافت و راهی فینال شد.

نماینده ایران در فینال به مصاف رقیه حلدریم‌ از کشور میزبان رفت و درحالی‌که در روند نخست برنده شد در ۲راند بعدی با ناداوری، پنج اخطاره‌ شد و بازنده میدان لقب گرفت تا نقره‌ای‌ شود.

«زینب اسماعیلی» در وزن منهای ۶۷ کیلوگرم، ابتدا در مبارزه‌ای دشوار برابر «اوزدا» از ازبکستان پیروز شد و سپس حریفی از ترکیه را مغلوب کرد تا مدال برنزش را مسجل کند.

اسماعیلی در نیمه‌نهایی از سد فانتی‌ مرام از قطر گذشت تا راهی مبارزه نهایی شود اما در گام‌ آخر مقابل حریفی از جمهوری آذربایجان شکست خود و او هم به مدال نقره اکتفا کرد.

روز گذشته نیز تکواندوکاران کشورمان موفق به کسب ۲ مدال طلا و ۲ برنز شدند.