شهرخبر

پرونده «شکست در سپیده دم»/۱۵؛

محمد عبدالله شلح: وحدت میادین حافظ فلسطین است

محمد عبدالله شلح: وحدت میادین حافظ فلسطین است

محمد عبدالله شلح، از رهبران جهاد اسلامی فلسطین، وحدت میادین را حافظ فلسطین و مانعی در برابر سیاست های توسعه طلبانه رژیم صهیونیستی در زمینه شهرک سازی دانست.

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل - در عملیات وحدت میدان ها، جنبش مقاومت فلسطین در پاسخ به تجاوزات مستمر، تل آویو، فرودگاه بن گوریون، اسدود، بئرسبع، عسقلان، نتیفوت و سدیروت را موشکباران کرد و آمادگی خود را برای ادامه نبرد نشان داد. همچنین جنبش مقاومت به رژیم صهیونیستی هشدار داد که عواقب و تبعات تجاوزات وحشیانه خود را متحمل خواهد شد. در این راستا، سخنگوی نظامی گردان های قدس، ابوحمزه، اعلام کرد که آنچه از قدرت موشکی ما نمایان شد و به لطف خدا دشمن نادان ما را به لرزه درآورد، فقط بخش کوچکی از آنچه ما آماده کرده ایم، است و تاکید کرد که مقاومت آنقدر توانا است که باعث رنجش دشمن و شادی مردم فلسطین و گردان های قدس و به طور کلی مقاومت می شود.

وی افزود: در گردان های قدس به هر قطره خونی که از مجاهدانمان ریخته شد، غرور و سرافرازی خود را تجدید می کنیم، مجاهدانی که با ما در بحبوحه این نبرد قهرمانانه - با سربلندی، عزت و وفاداری - با مشارکت رهبران و مبارزان گردان های قدس همراهی می کنند.

زیاد النخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی با تاکید بر اینکه اتاق مشترک و مردم فلسطین همه در دفع تجاوز نقش داشتند، از مردم و همه نیروهای مقاومت فلسطین تشکر کرد.

وی افزود: ما در گردان های قدس با خون دو شهید بزرگوار تیسیر الجعبری و خالد منصور و برادران مجاهدشان در نبرد خود، وحدت میدان ها، استوارتر و رفیع تر می شویم و این امر مؤید این است که فرماندهی در صف نبرد قرار دارد. و خدا سپس مردم ما و کل امت اسلامی را گواه می گیریم که به آنچه به آن «غلاف غزه» یا شهرک نشین ها در غلاف غزه می گویند تبدیل به جایی می کنیم که برای صهیونیست ها مناسب زندگی نباشد و به اهداف دورتری خواهیم رفت - به یاری و قدرت خداوند.

ورده سعد خبرنگار خبرگزاری مهر در همین راستا گفتگویی با محمد عبدالله شلح از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین اشغالی انجام داده، که متن این گفتگو به شرح زیر است.

*تا چه اندازه عملیات وحدت میدان ها از نوار غزه در برابر مداخله نظامی زمینی محافظت می کند و از انزوای آن از کرانه باختری و سایر مناطق جلوگیری می کند؟

ما توانستیم قواعد درگیری با دشمن صهیونیستی را حفظ کنیم. دشمن الجعبری را ترور کرد زیرا الجعبری تنها با صدور بیانیه ای تهدیدآمیز و بدون شلیک یک گلوله رفت و آمد را در شهرک های صهیونیستی غلاف غزه فلج کرد؛ اما گردان های قدس به انتقام الجعبری، همه رژیم صهیونیستی را به پناهگاه‌ها کشاند. هدف راهبردی ما حفظ وحدت میادین است. زیرا یکی از مهمترین دستاوردهای نبرد شمشیر است. حتی اگر در نبرد تنها باشیم، از وحدت میدان ها دست نمی کشیم.

به علاوه ما اجازه نمی دهیم که دشمن میدان ها را از هم جدا کند، زیرا وحدت آنها راه سربلندی و پیروزی است. نبرد غزه برای انتقام شیخ بسام السعدی است رخ داد، زیرا در این جنایت توهین به رهبر و حیثیت جنبش مقاومت جهاد اسلامی را می بینیم، زمانی که شیخ بسام توسط نظامیان رژیم صهیونیستی به زمین کشیده شد و سگ های پلیس این رژیم به وی تعرض کردند.

بنابراین ما معتقدیم که باید انتقام مردم و جنبش خود را در هر نقطه از فلسطین بگیریم و آنها نیز با تمام وجود در کنار ما ایستاده اند؛ علاوه بر این، وحدت میدان ها از دیدگاه استراتژیک حفظ فلسطین را به عنوان یک کشور واحد تضمین می کند و مانع از شهرک سازی های رژیم صهیونیستی و تقسیم فلسطین به یک دولت در کرانه باختری و دیگری در غزه می شود.

وحدت میدان‌ها برای فلسطین به‌عنوان یک موضوع محوری باقی می ماند و با این نبرد طرح دشمن را نقش بر آب و وحدت میدان ها را حفظ کردیم. و وحدت میدان ها در آینده چیزهای زیادی را به ارمغان می آورد، زمانی که برادران در جنین، نابلس یا الخلیل انتقام خون شهدای غزه را می گیرند.