شهرخبر

فعال سیاسی اصلاح طلب : دلواپسان کشور را گرفتار شعارهای بی‌محتوا کرده اند / بحران‌های اجتماعی مانند نارنجک ضامن کشیده‌ای، هرلحظه ممکن است بترکد

فعال سیاسی اصلاح طلب : دلواپسان کشور را  گرفتار شعارهای بی‌محتوا کرده اند / بحران‌های اجتماعی مانند نارنجک ضامن کشیده‌ای، هرلحظه ممکن است بترکد

ایلنا نوشت: انصاری گفت: مسئولان همین امروز از اسب شعار فروآیند و به میدان خردپای نهند و دانایان این مرز و بوم را از چهارگوشه‌ی جهان برای ساختن فرابخوانند.

غلامرضا انصاری ، درباره عملکرد دولت طی یکسال گذشته در عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاست داخلی و سیاست خارجی گفت: تحول، توسعه و پیشرفت در بستر رقابت سازنده شکل می‌گیرد. هنگامی که رقابت سازنده در جامعه مهیا شود و به صورت طبیعی امکان رقابت باشد؛ توانمندی‌های بالقوه‌ موجود در جامعه، بروز و ظهور یافته و در حل مشکلات خودنمائی خواهد کرد.

انصاری با اشاره این که متاسفانه یک جریان داخلی که همان «دلواپسان و نیروهای واپسگرا» هستند، در سال‌های اخیر بستر رشد و حضورشان در عرصه قدرت به صورت جدی مهیا شده است و شرایطی را به وجود آورده‌اند که حتی توصیه‌های رهبری را مورد توجه قرار نمی‌دهند، اظهار داشت: برخورد تند شعاری را در مراسم سالگرد ارتحال امام نسبت به سید حسن خمینی مشاهده کردیم که رهبری هم تذکر جدی دادند، اما در عرصه عمل ما برخورد با این هنجارشکنان سیاسی و اجتماعی را شاهد نبودیم.

وی تاکید کرد: حضور این افراد رادیکال و دلواپس جامعه را دچار وهم، خیال و اسیر میدان شعار کرده است. امروز مدتی است کشور به جای اندیشیدن، راه پیدا کردن و چاره جستن در دام وعده‌های پوچ و شعارهای بی‌محتوا گرفتار شده است. امروز به جای آن‌که چاره درد خویش را داشته باشیم، دلواپس چاره هر دردی هستیم که این جریان دلواپس بانی و عامل آن است. اینها شعله‌های افتاده بر جان مردم را به هیچ‌ می‌انگارند و ناآگانه چنین می‌پندارند که در مسیر درست گام برداشته‌اند و سرمنزل مقصود را در پیش دارند. امروز دانایان را رانده‌اند و سطحی‌نگران را به قدرت رسانده‌اند. امروز عرصه بر چاپلوسان گشوده و بر خرمندان تنگ و تنگ‌تر کرده‌اند.

فعال سیاسی اصلاح طلب : دلواپسان کشور را  گرفتار شعارهای بی‌محتوا کرده اند / بحران‌های اجتماعی مانند نارنجک ضامن کشیده‌ای، هرلحظه ممکن است بترکد

وی یادآور شد: متاسفانه امروز ما با یکدستی مجددی که در انتخابات ۹۸ مجلس و در انتخابات ریاست جمهوری داشته‌ایم، مواجه‌ایم که حتی مسئله نان مردم را هم نمی‌توانند حل کنند. امروز در درون دولت و مجلس مشاهده می‌کنیم که دچار چند صدائی شده اند و هرکس ساز خودش را می‌زند. در واقع آنچه امروز مشاهده می‌کنیم آئینه تمام نمای حکمرانی کسانی است که تمامی ارکان قدرت در اختیار گرفته‌اند و مدعی بودند تمام اقتصادانان را با برنامه ۷ هزار صفحه‌ای خود به صف می‌کنند. عصاره فضائل جریانی‌اند که مدعی بودند با یک چشم برهم زدن در کوتاه مدت ایران را گلستان نموده و کشور را تبدیل به ژاپن اسلامی می‌کنند اما غافل از این‌که اقتصاد را دچار چالش جدی کردند و گرانی‌ها از مرز بحران اجتماعی فراتررفته است. قطعا دولتی که فاقد توان جلوگیری از کوچک سالاری، رانت، قاچاق، فساد و…..است، چگونه خواهد توانست، اداره کشور را در راستای صیانت از حفظ حقوق و منافع ملی صیانت نمایند.

وی تاکید کرد: طبیعی است که دولتی که افکارعمومی برایش ارزش حداقلی دارد و در مذاکرات برجامی که در پایان دولت گذشته امکان به ثمر رسیدنش وجود داشت و آقای روحانی رسما اعلام کرد که اگر اجازه داشته باشند می توانند با فوریت برجام را امضاء کنند و مشکلات تحریم را حل کنند دلواپسانی که مطمئن بودند در انتخابات کل کشور را در اختیار می‌گیرند چنین اجازه ای را به دولت گذشته ندادند و می‌خواستند همه چیز را به نام خودشان تمام کنند اما در یکسال گذشته متاسفانه نه تنها برجام به نتیجه نرسیده است بلکه روز به روز شرایط اقتصادی جامعه و شرایط معیشتی مردم را دچار چالش جدی نموده اند. امروز اگر چاره جدی در کشور برای باز شدن فضای سیاسی و ایجاد بستر امید و نشاط برای حضور مردم در عرصه‎‌های سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی مهیا نشود قطعا بحران‌های اجتماعی مانند نارنجک ضامن کشیده‌ای است که هرلحظه ممکن است بترکد.

انصاری گفت: اگر مسئولان همین امروز نیز از اسب شعار فروآیند و به میدان خردپای نهند و دانایان این مرز و بوم را از چهارگوشه‌ی جهان برای ساختن فرابخوانند و دیوار ساختگی و بنیان برباد ده خودی و غیرخودی را ویران نموده و چاپلوسان و متملقان شعارپیشه را برانند، و منتقدان، دلسوزان را ارج نهند، می‌توان امید داشت که آینده تابناک ایران با اقتدار جامعه مدنی شدنی است.

۲۱۲۱۷