شهرخبر

بازی‌های کشورهای اسلامی/ برتری تیم ملی هندبال زنان ایران برابر افغانستان

بازی‌های کشورهای اسلامی/ برتری تیم ملی هندبال زنان ایران برابر افغانستان

تهران- ایرنا- تیم ملی هندبال زنان در نخستین دیدار از بازی های کشورهای کشورهای اسلامی افغانستان را شکست داد.

به گزارش ایرنا، تیم ملی هندبال زنان ایران در نخستین دیدار خود در بازی‌های کشورهای اسلامی به میزبانی قونیه در یک بازی یک طرفه با نتیجه ۴۳ بر ۶ مقابل افغانستان به پیروزی رسید.

ملی‌پوشان ایران از همان ابتدا بازی را در دست گرفتند و فرصت گلزنی را به بازیکنان افغانستان ندادند و همان طور که پیش‌بینی می‌شد در پایان توانستند یک پیروزی با اختلاف گل بسیار کسب کنند.

در دیگر دیدار گروه B نیز تیم دیدار تیم‌های آذربایجان و کامرون با نتیجه ۱۰ بر صفر به سود آذربایجان اعلام شد.
بدین ترتیب ملی‌پوشان ایران در پایان روز نخست رقابت‌های هندبال بانوان در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی در صدر جدول رده‌بندی گروه B ایستادند.
اما در گروه A نیز ازبکستان با نتیجه ۲۸ بر ۲۷ مقابل سنگال به پیروزی رسید و ترکیه نیز ۵۱ بر ۱۰ بنگلادش را شکست داد.

در ادامه رقابت‌های تیم ملی بانوان ایران در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی ملی‌پوشان ایران روز سه‌شنبه ۱۸ مرداد از ساعت ۱۶:۳۰ به وقت ایران به دیدار  کامرون می‌رونز و روز پنجشنبه ۲۰ مرداد از ساعت ۱۸:۳۰ رو در روی آذربایجان قرار خواهند گرفت.

ترکیب تیم ملی بانوان ایران در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی را هانیه لک، فاطمه خلیلی، آرزو محمدی، مینا وطن‌پرست، ساناز رجبی، آرزو کیانی‌آرا، مریم یوسفی، اسرا زندی، حدیثه نوروزی، بهار ایزدگشب، نوریه عباسی، الناز قاسمی، مهربان بدوی، مژگان قهرمانی، شقایق ظفری و ستاره رحمانیان تشکیل می‌دهند.

ملی پوشان ایران با حضور مسعود ظهرابی (مدیر فنی)، زهرا حاج انزهایی (مشاور فنی)، مونتسرات پوچه‌دیاز (مربی)، طاهره مبری (سرپرست) و نسترن ابریشم‌کار (پزشکیار) به عنوان کادر فنی عازم قونیه شده اند.

پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی از ۱۸ تا ۲۷ مردادماه ۱۴۰۱ به میزبانی قونیه برگزار خواهد شد.