شهرخبر

دختران و پسران تکواندو ایران نایب قهرمان مسابقات نوجوانان جهان شدند

دختران و پسران تکواندو ایران نایب قهرمان مسابقات نوجوانان جهان شدند

تهران- ایرنا- دختران و پسران تکواندو ایران به مقام نایب قهرمانی مسابقات جهانی دست یافتند.

به گزارش ایرنا، پیکارهای تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان از روز سه‌شنبه ۱۱ مردادماه با حضور ۷۸۶ تکواندوکار از ۹۱ کشور جهان به میزبانی بلغارستان در سالن «آرمتس» شهر صوفیه آغاز و پس از ۶ روز رقابت، در نهایت با نایب قهرمانی تیم‌های کشورمان در هر ۲ بخش دختران و پسران به پایان رسید.

در بخش دختران کره‌جنوبی با کسب ۵ مدال طلا، یک نقره، یک برنز و مجموع ۷۱۸ امتیاز قهرمان شد. تیم ملی ایران که با هشت تکواندوکار در این رقابت‌ها حضور داشت با کسب دو طلا، دو نقره و ۳۷۰ امتیاز نایب قهرمان شد و تایلند با یک طلا، دو نقره، یک برنز و ۲۱۱ امتیاز در جای سوم ایستاد.

ترکیه با ۲۱۱، بلژیک با ۱۲۷، آلمان با ۹۴ و ازبکستان با ۹۳ امتیاز عناوین بعدی را به خود اختصاص دادند.

در بخش پسران تیم ملی ایران که با ۵ تکواندوکار عازم صوفیه شده بود دست به کار بزرگی زد و با کسب چهار مدال طلا و ۵۰۹ امتیاز با شایستگی عنوان نایب قهرمانی جهان با خود اختصاص داد.

در این بخش کره‌جنوبی با تیم ۱۰ نفره خود، ۵ طلا، یک نقره، یک برنز و ۷۲۰ امتیاز کسب کرد و قهرمان شد.

قزاقستان با یک نقره و چهار برنز، تایلند با دو نقره، یک برنز و ۱۴۳ امتیاز، ایتالیا با یک طلا و ۱۴۱ امتیاز و ازبکستان با یک نقره، یک برنز و ۹۷ امتیاز پایین‌تر از تیم ملی ایران قرار گرفتند.

برای تیم ایران در این دوره از مسابقات سوگند شیری، مبینا نعمت‌زاده، ابوالفضل زندی، رضا کلهر، ابوالفضل عباسی و متین رضایی ۶ مدال طلا و پرنیا سلمانی به همراه ساغر مرادی ۲ مدال نقره کسب کردند.

امیرعباس رهنما، الهام حقیقی، نیوشا شادلو، پونه جعفر صالحی و فرشته فتحی نیز توفیقی در کسب مدال نداشتند.

هدایت تیم نوجوانان در گروه دختران برعهده فاطمه صفرپور است و نیلوفر صفریان و اختر کیانی به عنوان مربی وی را همراهی کردند.

در بخش پسران محمدرضا زوار سرمربی است و بهزاد خداداد و مسعود کاظم پور همکاران او هستند.