شهرخبر

اظهارات علم‌الهدی درباره زیبایی و شجاعت علمدار کربلا

کدخبر: 513427
اقتصادنیوز: نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: تاکنون از حضرت عباس ویژگیهایی مانند شجاعت، بازوی پهن، سینه ستبر و زیبایی آن بیان شده است، در حالیکه این نوع شناخت نسبت به علمدار کربلا کافی نیست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر امروز در جمع عزاداران تاسوعای حسینی در حرم مطهر رضوی اظهارداشت: معرفت شناسی موضوع بسیار مهمی است، در حالیکه در معرفت شناسی اهل بیت(ع) قاصر هستیم و نسبت به آنها شناخت کافی نداریم.

وی ادامه داد: تاکنون از حضرت عباس ویژگیهایی مانند شجاعت، بازوی پهن، سینه ستبر و زیبایی آن بیان شده است، در حالیکه این نوع شناخت نسبت به علمدار کربلا کافی نیست. عملدار کربلا این ویژگیها را داشت اما عظمت او به شجاعت و زیبایی نبود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: امام صادق(ع) در خصوص حضرت عباس فرمود، بصیرت نافذ، فقاهت، علم و دانش و وابستگی به امام زمان خود از جمله شاخصه های حضرت ابوالفضل (ع) است. 

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه ایمان حضرت عباس محکم و استوار بود، گفت: امام سجاد(ع) فرمود، در روز قیامت حضرت ابوالفضل مقامی دارد که دیگر شهدا به مقام او غبطه می‌خورند.