شهرخبر

پایان خوش ایران در تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان با کسب طلا

ابوالفضل عباسی مدال طلای جهان را به گردن آویخت

آخرین نماینده ایران در رقابتهای تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان با کسب مدال طلا به کار خود پایان داد.

به گزارش مشرق، سیزدهمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی جهان بعد از ۶ روز مبارزه ۷۸۶ تکواندوکار از کشورهای مختلف با کسب آخرین مدال طلا توسط نماینده سنگین وزن تیم ملی جوانان ایران به پایان رسید.

امروز در روز پایانی رقابت‌های اوزان ۶۸- و ۶۸+ کیلوگرم در گروه دختران و ۷۸+ کیلوگرم در گروه پسران برگزار شد که تیم ملی در هر ۳ وزن، نماینده داشت. نیوشا شادلو و الهام حقیقی از دست یابی به مدال بازماندند و ابوالفضل عباسی با غلبه بر حریفان و بدون از دست دادن حتی یک راند، توانست قهرمان وزن ۷۸+ کیلوگرم شود.

عباسی کار خود را با پیروزی ۲ بر صفر مقابل «آمیت کومار» از هند آغاز کرد و سپس «پتروس آندرو» از قبرس را در ۲ راند پشت سر گذاشت و به دیدار یک چهارم نهایی رسید. در این مرحله عباسی در یک مبارزه نه چندان دشوار «آلتانگرل» از مغولستان را شکست داد و حریف «سرجیو ترویتینو» از اسپانیا در مرحله نیمه نهایی شد. وی این دیدار را با نتایج ۷ بر ۲ و ۱۳ بر ۳ به سود خود خاتمه داد و به مبارزه پایانی راه یافت.

سنگین وزن شایسته کشورمان در دیدار برای کسب مدال طلا «لیو» از کره جنوبی را با نتایج (۱۴ بر ۴ و ۱۸ بر ۸) شکست داد و آخرین مدال طلای کاروان ایران را تصاحب کرد.

تیم ملی ایران در پایان این دوره از مسابقات؛ موفق به کسب ۶ مدال طلا و ۲ نقره شد. سوگند شیری، مبینا نعمت زاده، ابوالفضل زندی، رضا کلهر، ابوالفضل عباسی و متین رضایی ۶ مدال طلا و پرنیا سلمانی به همراه ساغر مرادی ۲ مدال نقره برای تیم کشورمان کسب کردند.

منبع: مهر