شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#غزه#مقامات#منابع#آتش#آتش بس

زمزمه‌های برقراری آتش‌بس در غزه

زمزمه‌های برقراری آتش‌بس در غزه

منابع خبری از برقراری آتش بس طی ساعت‌های آینده در غزه خبر می‌دهند. هنوز این خبر از سوی مقامات رسمی فلسطینی تائید نشده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، منابع غربی و عربی مدعی شدند که قرار است که مصر ساعت 17 امروز در اعلامیه‌ای طرفین فلسطینی و اسرائیلی را به توقف درگیری‌ها و پایان حملات دشمن صهیونیستی به غزه از ساعت 20 امشب دعوت کند.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع امنیتی مصری اعلام کرد که واسطه‌های مصری خواستار برقراری آتش‌بس در غزه شدند.  به گفته این منبع، اسرائیل با پیشنهاد آتش‌بس در غزه موافقت کرده و قاهره قصد دارد که پاسخ طرف فلسطینی را بگیرد. 

کانال 13 رژیم صهیونیستی از قول یک مقام صهیونیستی اعلام کرد که به سمت اعلام آتش بس در نوار غزه حرکت می‌کنیم.

"باراک راوید" خبرنگار اسرائیلی نزدیک به منابع امنیتی صهیونیستی به نقل از یک منبع شرکت کننده در مذاکرات برای آرام‌سازی اوضاع و توقف درگیری‌ها مدعی شد که به اعلام توافق آتش‌بس بسیار نزدیک شده‌ایم اما تا این لحظه ساعت دقیق آن مشخص نیست.

بر اساس گزارش الجزیره، این تفاهمات دربرگیرنده پایبندی مصر به پیگیری پرونده اسیران به ویژه اسیران بسام السعدی و عواوده است.

تفاهمات دربرگیرنده این است که اسرائیل اجازه کاهش محاصره و ورود کامیونهای حامل سوخت برای نیروگاه برق را از فردا دوشنبه بدهد.

ورود یک مقام سازمان اطلاعات مصر به غزه

در همین ارتباط، منابع خبری از ورود سرتیپ «حازم امام» از مقامات سازمان اطلاعات مصر به نوار غزه خبر دادند.

این سفر در چارچوب تلاش‌ها برای آرام‌سازی اوضاع و توقف درگیری‌ها در غزه صورت گرفته است.

الجزیره به نقل از سخنگوی جهاد اسلامی مدعی تلاش‌ها در بالاترین سطوح برای آتش بس شده بود.

این خبر در حالی است که جنبش جهاد اسلامی و دیگر گروه‌های مقاومت اسلامی با آتش بسی که به رژیم صهیونیستی امتیاز بدهد و جنایات این رژیم را نادیده بگیرد، مخالف هستند.

وزارت بهداشت فلسطین در جدیدترین آمار از تجاوز سه روز اخیر رژیم صهیونیستی به غزه اعلام کرد که در این دور از تجاوزات 31 فلسطینی از جمله 6کودک و 4 زن شهید و 275 فلسطینی دیگر زخمی شدند.

 

انتهای پیام/