شهرخبر

تکواندو نوجوانان جهان| کلهر طلایی شد؛ مرادی به مدال نقره رسید

تکواندو نوجوانان جهان| کلهر طلایی شد؛ مرادی به مدال نقره رسید

روز پنجم رقابت‌های تکواندو نوجوانان جهان با کسب یک مدال طلا و یک مدال نقره برای نمایندگان تکواندو ایران به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  پنجمین روز رقابت‌های تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان، امروز(شنبه - 14 مردادماه) به میزبانی شهر "صوفیه" بلغارستان پیگیری شد و نمایندگان کشورمان موفق به کسب یک مدال طلا و نقره دیگر شدند. 

در رقابت‌های وزن 73- کیلوگرم پسران، رضا کلهر ابتدا در دور نخست «هه ینگ جیه» از چین تایپه  را در 2 راند متوالی (14- 2 و 14-2) شکست داد و سپس «کیم دو هئون» از کره جنوبی را نیز در 2 راند متوالی (16-4 و 8 - 6) شکست داد.

وی در مرحله یک چهارم نهایی نیز به مصاف «اورین باسار» از قزاقستان رفت و همانند دو دیدار ابتدایی خود با نتیجه 2 بر صفر حریف خود را شکست داد. کلهر در مرحله نیمه نهایی «هایتام زاروتی» از مراکش را در دیداری جذاب و تماشایی در 2 راند(11 - صفر و 10- 9) مغلوب کرد و به دیدار نهایی راه یافت. 

کلهر برای کسب نشان طلا به مصاف «دوگرو منیر فورکان» از ترکیه رفت و این دیدار را نیز در 2 راند متوالی( 9-3 و 11-5) به سود خود خاتمه داد و پنجمین مدال طلای نمایندگان کشورمان را کسب کرد. 

همچنین در بخش دختران، ساغر مرادی  در وزن 63- کیلوگرم، در دور نخست  «بن یونس» از مراکش را در 2 راند(15- یک  و 13- یک) پشت سر گذاشت و سپس «ستینل» از ترکیه را در 2 راند متوالی (13- صفر و 3 - صفر) شکست داد.

وی در مرحله بعد نیز «سو یو سی» از چین تایپه را در 2 راند(11-8 و 3- صفر) مغلوب کرد و در دیدار یک‌چهارم نهایی نیز « والنتینو» از ایتالیا را در 2 راند (13- 3 و 13- یک) مغلوب کرد. مرادی در مرحله نیمه نهایی به مصاف  «ماریا رومانکو» از اوکراین رفت و با برتری در 2 راند متوالی (14 - یک و 6- یک) فینالیست شد.

مرادی در دیدار نهایی به مصاف «سارا چاری» از بلژیک  رفت و با شکست 2 بر یک(15 - 8 و 8-9 و 6-10) به مدال نقره دست یافت. 

پونه جعفری دیگر نماینده کشورمان در رقابت‌های امروز بود که پس از شکست نمایندگان لهتسان و قزاقستان با شکست در مرحله یک‌هشتم نهایی وزن 59- کیلوگرم مقابل نماینده ایتالیا از دور رقابت‌ها کنار رفت. 

تیم ملی ایران تا پایان روز پنجم  این دوره از مسابقات موفق به کسب 5 مدال طلا و 2 نقره شده است. سوگند شیری، مبینا نعمت زاده، ابوالفضل زندی، رضا کلهر و متین رضایی 5 مدال طلا،  پرنیا سلمانی و ساغر مرادی هم 2 مدال نقره برای تیم کشورمان کسب کردند.

سیزدهمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان تا روز یکشنبه شانزدهم مردادماه در شهر «صوفیه» کشور بلغارستان جریان خواهد داشت.

انتهای پیام/