شهرخبر

مجتهد راز جنایت محمد بن سلمان علیه محافظ شخصی پدرش را فاش کرد

مجتهد راز جنایت محمد بن سلمان علیه محافظ شخصی پدرش را فاش کرد

مجتهد فعال توئیتری سعودی در یک افشاگری جدید از دلایل و نحوه به قتل رسیدن محافظ مخصوص ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان پرده برداشت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، این فعال توئیتری که افشاگری‌های مختلفی از داخل دربار سلطنتی عربستان سعودی در اختیار دنبال کنندگانش قرار می‌دهد، راز و علت کشته شدن سرلشکر عبدالعزیز الفغم محافظ شخصی پادشاه عربستان بر ملا کرده و خبر داد این فرد به دست محمد بن سلمان کشته شده است.

او خبر داد، پایان کار الفغم با یک بازگشت موقت حافظه پادشاه عربستان در کاخ السلام جده آغاز و در همانجا هم به پایان رسید.

به گفته مجتهد، هوشیاری و حافظه برای مدتی به ملک سلمان بازگشت اینجا بود که از الفغم پرسید: پس مردم (اطرافیان) کجا هستند؟ الفغم پاسخ داد: پسرت محمد اجازه نمی‌دهد پیش شما بیایند.

پادشاه پرسید: چه خبر از یمن؟ الفغم گفت: صدها سرباز ما در آنجا کشته می‌شوند و شرایط جبهه بد است و ما شکست خورده‌ایم.

پادشاه: چه کسی مسئول این شکست است؟ الفغم: پسر شما محمد.

پادشاه: خوب پس تغییرش می‌دهم و پسرم خالد را جانشینش می‌کنم.

مجتهد در ادامه نوشت: همانطور که انتظار می‌رفت مکان مملو از دستگاه‌های شنود بود و مفاد کامل این گفتگو به دست محمد بن سلمان رسید، اینجا بود که او خشمگین به نزد پادشاه آمد و بر سر حاضرین در کاخ فریاد کشید و گفت که حافظه پادشاه مشوش است و سپس دست خود را به روی پدر بلند کرد که در اینجا الفغم وارد عمل شد و دست محمد بن سلمان را گرفت و گفت اجازه نمی‌دهم چنین تعدی بکنی، محمد بن سلمان هم با ناسزا گویی به این کار واکنش نشان داد و در حین خروج الفغم را تهدید کرد که سزای این کارش را خواهد دید.

بعد از این حادثه الفغم از سهل بن صقر المطیری رئیس گارد سلطنتی عربستان خواست تا یک یگان از این گارد را برای افزایش محافظان پادشاه به کاخ اعزام کند، گرچه او به دنبال تقویت تدابیر حفاظتی برای خود بود، چون از جانب محمد بن سلمان احساس خطر می‌کرد.

خبر این درخواست نیز به محمد بن سلمان رسید و دستور صادر شد که به این درخواست توجهی نشود.

این بی تفاوتی باعث افزایش وحشت الفغم از بن سلمان شد، و خود را مجبور به اکتفا به تعداد ناچیز محافظان موجود دید.

کل نگرانی الفغم آن بود که به سرنوشت شاهزاده‌های سعودی دچار شده و به اتهام فساد راهی زندان شود، اما سرنوشتش را هرگز پیش بینی نمی‌کرد.

مجتهد در ادامه نوشت: شامگاه شنبه 18 سپتامبر 2019، پیش از نیمه بود که محمد به کاخ السلام آمد، خود رانندگی خودرو را به عهده داشت، به محض ورود، نگهبانان دروازه طبق معمول الفغم را در جریان این امر قرار دادند تا او برای ادای احترام حاضر شود، او و دستیارش ممدوح آل علی برای ادای احترام حاضر شدند و تلاش کردند تا آنچه گذشته بود را فراموش کنند.

به روایت مجتهد، با این حال محمد بن سلمان امر دیگری را برایشان تدارک دیده بود، او در حالی که مسلسل به دست داشت از خودرو پیاده شد و فورا سلاح خود را به سوی این دو نشانه رفته و به سوی آنها شلیک کرد و هر دو را در محل کشت، این حادثه در مقابل بهت، حیرت و وحشت حاضرین به وقوع پیوست، سپس محمد بن سلمان بر سر حاضرین فریاد زد، این سگ‌ها را از اینجا بردارید، نمی‌خواهم هیچکس اجساد را ببیند.

او گروهی از نگهبانان و محافظان را مامور نماز گذاردن بر این دو و دفن آنها و پاک کردن صحنه جرم کرد.

گفتنی است خبر قتل سرلشکر عبدالعزیز الفغم بادیگارد شخصی ملک سلمان پادشاه عربستان روز 29 سپتامبر 2019 اعلام شد و در زمان خود به شدت مورد توجه رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت.

رسانه‌های رسمی سعودی اعلام کردند او در زمان دیدار با دوستش ترکی بن عبدالعزیز السبتی در محله الشاطئ جده به قتل رسیده است، براساس این روایت او در آنجا بود که دوست دیگری به نام ممدوح بن مشعل آل علی به آنها پیوست اما آنها باهم درگیری لفظی پیدا کردند و ممدوح از خانه خارج و بعد از دقایقی با یک سلاح به محل بازگشت و به سوی الفغم شلیک کرد.

بعد از آن نیروهای امنیتی وارد عمل شده و ممدوح نیز در جریان درگیری با نیروهای امنیتی کشته شد.

روایت رسمی سعودی که از زبان رئیس پلیس مکه اعلام شده بود دو مجروح هم داشت که یکی برادر صاحب خانه و دیگری یک کارگر فیلیپینی بود.

انتهای پیام/*