شهرخبر

ارزش صادرات شرکت‌های نانو فناوری به ۴.۵میلیون دلار رسید

ارزش صادرات شرکت‌های نانو فناوری به 4.5میلیون دلار رسید

ارزش صادرات محصولاتی که شرکت‌های فعال حوزه نانو تولید کرده‌اند 4.5 میلیون دلار است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا؛ محصولاتی که با استفاده از فناوری‌های بومی و با اتکا به ظرفیت‌های دانشی و تخصصی داخلی تولید شده اند و به دلیل کیفیت بالای آنها به بازارهای خارجی هم راه یافته‌اند و دیگر کشورها خریدار این محصولات شده‌اند.

محصولاتی که ارزش صادراتی آنها بیش از 4.5 میلیون دلار است و می توانند سهم بالایی از درآمد ارزی کشور را به خود اختصاص دهند. البته شرکت‌های زیادی هستند که با محصولات خود شرایط ورود به بازار جهانی را دارند اما هنوز محصولات خود را در این بازار عرضه نکرده اند که این موضوع به دلیل برخی مشکلات مانند تحریم‌ها، معضلات اقتصادی و غیره رخ داده است.

صنعت نانوفناوری کشورمان یکی از صنایع پیشرو در دنیا است و همین اتفاق به شرکت ها کمک می کند تا مزیت های رقابتی خود را افزایش دهند و کیفیت تولیدات را بالا ببرند. به اعتقاد کارشناسان، گسترش صادرات موجب دسترسی به بازارهای خارجی، افزایش تولید و دستیابی به رشد مستمر اقتصادی منجر می شود.

به همین دلیل ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ علی رغم وجود بسیاری از مشکلات در تلاش است تا محصولات باکیفیت ایران‌ساختی را به بازارهای جهانی متصل و بازار خوبی برای آنها خارج از مرزهای کشور ایجاد کند.

انتهای پیام