شهرخبر

۳ شرکت دانش‌بنیان ترافیک را هوشمندسازی کردند

۳ شرکت دانش‌بنیان ترافیک را هوشمندسازی کردند

۳ شرکت دانش‌بنیان به حوزه تولید تابلوهای VMS و ترافیکی و سامانه‌های هوشمند اعلام نام ایستگاه‌ها ورود کردند تا فناوری‌های کاربردی آن را بومی‌سازی کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ترافیک یکی از معضلات شهری است که روش های مختلفی برای کنترل آن طی شده اما تقریبا همه آنها بی نتیجه بوده و بعضا این ترافیک‌های شهری به دلیل تردد تعداد بالای خودروها، پاسخ گو نبودن ظرفیت شهرها برای این حجم از خودروها، ناهماهنگی‌ها و نبود علایم درست راهنمایی و رانندگی بروز می‌کند.

اما برخی از این چالش ها را می توان با کمک فناوری‌های نوظهور و تولید محصولات فناورانه قابل کنترل و مدیریت کرد. مثلا تولید برخی تابلوها و علایم راهنمایی منطبق با فناوری و نوآوری یکی از این روش ها است که در ایران با ورود ۳ شرکت دانش‌بنیان میسر شده است.

این محصولات با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به بازار رسیده‌اند. ابزاری که برای کنترل ترافیک و تسهیل ترددهای شهری تولید بومی شده‌اند.

«طراحی سامانه بی‌سیم اطلاع‌رسانی» یکی از این محصولات است. همچنین «کنترل اتوماسیون ناوگان‌های حمل‌ونقل جاده‌ای و درون‌شهری» هم دیگر محصولی است که توسط یک شرکت دانش بنیان به تولید رسیده است.

دیگر محصول تولیدی در این حوزه را «تابلوهای VMS و ترافیکی و سامانه‌های هوشمند» تشکیل می دهد.