شهرخبر

تکواندو نوجوانان جهان| متین رضایی به مدال طلا رسید/ حذف فتحی در دور نخست

تکواندو نوجوانان جهان| متین رضایی به مدال طلا رسید/ حذف فتحی در دور نخست

در ادامه رقابت‌های تکواندو نوجوانان جهان در بلغارستان، متین رضایی نماینده تکواندو موفق به کسب مدال طلا شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، چهارمین روز سیزدهمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان به میزبانی "صوفیه" بلغارستان، امروز(جمعه - 13 مردادماه) پیگیری شد و متین رضایی نماینده کشورمان موفق به کسب یک مدال طلای دیگر برای تکواندو ایران شد. 

متین  رضایی در رقابت‌های وزن 63- کیلوگرم بعد از  استراحت در دور نخست، «جولس» از فرانسه را در 2 راند( 18-7 و 23-17) شکست داد و در ادامه «نیکولوفسکی» از استرالیا رادر 2 راند متوالی(17-5 و 11- یک) مغلوب کرد. 

او  در مرحله یک چهارم نهایی  به مصاف «برکای ارر» از ترکیه رفت و با نتیجه 2 بر یک( 7-10 و 4-2 و 5-2) از سد حریف خود گذشت. رضایی در مرحله نیمه نهایی «رافئل پاپا» از یونان را با در 2 راند متوالی( 17- و 12-2) شکست داد و به دیدار نهایی راه یافت. 

رضایی در دیدار فینال به مصاف «نظروف » از ازبکستان و با نتیجه 2 بر یک( 10-9 و 9-9 به سود حریف ازبک و 3-2) به برتری رسید و چهارمین مدال طلای ایران در این رقابت‌ها را به دست آورد.

فرشته فتحی دیگر نماینده کشورمان در روز چهارم رقابت‌ها بود که در دیدار اول برابر«نیکا کاراباتیچ»  حریفی از کرواسی بازی را واگذار کرد.

تیم ملی ایران تا پایان روز چهارم  این دوره از مسابقات موفق به کسب 4 مدال طلا و یک نقره شده است. سوگند شیری، مبینا نعمت زاده، ابوالفضل زندی و متین رضایی 4 مدال طلا و پرنیا سلمانی هم یک مدال نقره برای تیم کشورمان کسب کردند.

سیزدهمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان تا روز یکشنبه شانزدهم مردادماه در شهر «صوفیه» کشور بلغارستان جریان خواهد داشت.

انتهای پیام/