شهرخبر

خطیب جمعه اهواز : با مدیریت دولت انقلابی ، کافی است ، ریخت و پاش را کنار بگذاریم تا مشکلات برطرف شود / اوضاع عراق ، نعمت ولایت فقیه ما را نشان داد

 خطیب جمعه اهواز : با مدیریت دولت انقلابی ، کافی است ، ریخت و پاش را کنار بگذاریم تا مشکلات برطرف شود / اوضاع عراق ، نعمت ولایت فقیه ما را نشان داد

ایسنا نوشت: حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی‌فرد گفت: پنج، شش ماه است که تحریم در اروپا به وجود آمده است، در حالیکه ما ۴۳ سال تحریم شکننده داشتیم، تحریمی که نتوانست کمر مردم را خم کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالنبی موسوی‌فرد، نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز امروز ۱۴ مرداد در خطبه‌های نماز جمعه اهواز ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: زیارت عاشورا حدیثی قدسی است که منازل السالکین حضرت اباعبدالله(ع) است. در این زیارت مقامات و مسیر سعادت انسان تبیین می‌شود.

امام جمعه اهواز در خطبه دوم نماز با تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت ابا عبدالله(ع) و یاران با وفای ایشان به تمامی مسلمانان عالم، تصریح کرد: خوب است این عزاداری‌ها که شور است، با شعور حادثه عاشورا گره بخورد. حضرت ابی عبدالله(ع) در روز عاشورا خلاصه نمی‌شود. یکی از مصادیق جهاد، جهاد تبیین است.

نماینده ولی فقیه در خوزستان در ادامه با اشاره به اوضاع عراق گفت: وقایعی که در عراق می‌گذرد دل هر مسلمانی را به درد می‌آورد و این اختلاف‌ها جز به دلیل حب دنیا نیست. نعمت ولایت فقیه اینجا خود را نشان می‌دهد. در فتنه ۸۸، رهبر معظم انقلاب در مقابل سخن فتنه‌گران مبنی بر ابطال انتخابات ایستادند و فرمودند چه تضمینی دارد که این اتفاق تکرار نشود. آنهایی که می‌خواهند انتخابات ده ماه قبل عراق را باطل کنند به دنبال خواسته‌ها و منافع خود هستند. این شرایط کسی را می‌خواهد که سخنش فصل الخطاب باشد و ما این نعمت را در ایران داریم. اگر عراق می‌خواهد روی سعادت را ببیند باید پا روی هوای نفس خود بگذارد.
وی با اشاره به جنگ ترکیبی امروز دشمن تصریح کرد: پایه این جنگ، جنگ شناختی است که در آن دشمن تلاش می‌کند ارزش‌ها را به ضد ارزش تبدیل کند. این از اهداف دشمن است.

موسوی‌فرد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروز کشورهای دنیا به خصوص اروپا چند ماهی است که تحریم را تجربه می‌کنند. آنها که می‌گویند ترکیه می‌تواند الگو برای ما باشد امروز تورم ۸۱ و ۹۰ درصد را تجربه می‌کند. آنها هیچ وقت تحریم نبوده‌اند. پنج، شش ماه است که تحریم در اروپا به وجود آمده است، در حالیکه ما ۴۳ سال تحریم شکننده داشتیم، تحریمی که نتوانست کمر مردم را خم کند. با مدیریتی که این دولت انقلابی و مردمی دارد، کافی است اسراف را کنار بگذاریم تا مشکلات برطرف شود. ریخت و پاش هر کشوری را به زمین می‌زند. اگر آن را کنار بگذاریم با این مدیریت، اگر عالم هم مشکل پیدا کند، ما مشکل پیدا نمی‌کنیم.

راهکار عجیب یک امام جمعه برای حل مشکلات کشور

امام جمعه اهواز با اشاره به سیل‌های اخیر گفت: در این سیلاب‌ها ۸۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند. گریزی از این سیلاب ها نیست، اما راه علاج آن‌ها آب‌خیز داری و آبخوان‌داری است. آبخوان‌داری به معنی هدایت این سیلاب‌ها به سفره‌های زیرزمینی است.

وی در پایان گفت: ضمن اینکه درگذشت این عزیزان را به خانواده‌های ایشان تسلیت عرض می‌کنم، اما همچنان باید برای نزول باران الهی دعا کرد چرا که سبب ساز خدای متعال است. اگر باران بیاید و آبخیزداری و آبخوان‌داری به معنای واقعی محقق شود، نه تنها مشکلی پیدا نمی‌کنیم‌، بلکه می‌توانیم جزو صادرکنندگان در منطقه باشیم.

217