شهرخبر

تصویر ماهواره‌ای عجیب از طوفان رکوردشکن آمریکا+عکس

تصویر ماهواره‌ای عجیب از طوفان رکوردشکن آمریکا+عکس
ماهواره‌ها تصاویری از طوفان رکورد شکنی که ایالت کنتاکی آمریکا را فرا گرفته بود، ثبت کرده‌اند.

به گزارش ثریا ماهواره پیش بینی آب و هوای "گوئس۱۶"(GOES ۱۶) طوفان ویرانگری را به تصویر کشیده است که در روز پنجشنبه(۲۸ ژوئیه/ششم مرداد) مقادیر بی‌سابقه‌ای از باران را بر ایالت کنتاکی ایالات متحده آمریکا ریخت و باعث ایجاد سیل‌های ناگهانی و فوت دستکم ۲۸ نفر شد.

به گفته کارشناسان، این سیل در حالی رخ داد که کالیفرنیا با خشکسالی شدید و آتش سوزی در سواحل غربی درگیر است. به گفته کارشناسان، این موضوع احتمالاً نتیجه تغییرات آب و هوایی در حال پیشرفت است.

بیش از ۱۰ اینچ(۲۵ سانتی متر) باران در منطقه آپالاچی در شرق ایالات متحده در یک دوره ۲۴ ساعته بارید.

بر اساس گزارش واشنگتن پست حداقل ۲۸ نفر در این سیل جان خود را از دست دادند، اما تیم‌های امداد هنوز در حال ارزیابی خسارات در مناطق زیر آب هستند، در حالی که پیش‌بینی‌های هواشناسی هشدار می‌دهند که باران‌های بیشتری در راه است.

با توجه به اینکه دسترسی به برخی از مناطق سیل زده سخت است، و خطوط برق سقوط کرده‌اند، شرایط خطرناکی در سایر نقاط ایجاد شده است و انتظار می‌رود که تعداد قربانیان افزایش یابد.

اندی بشیر(Andy Beshear) فرماندار کنتاکی به ان‌بی‌سی نیوز گفت: با توجه به سطح آب، یافتن اجساد چندین هفته‌ به طول می‌انجامد. برخی از آن‌ها فواصل زیادی را طی کرده و از منطقه‌ای که در آن گم شده‌اند، دورتر رفته‌اند.   

مقامات سنت لوئیس و کنتاکی وضعیت فوق العاده اعلام کرده‌اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا