شهرخبر

اصفهان و مازندران راهی مرحله نهایی مسابقات والیبال نوجوانان کشور شدند

اصفهان و مازندران راهی مرحله نهایی مسابقات والیبال نوجوانان کشور شدند
مسابقات والیبال منطقه سه کشور

شیراز-ایرنا- مرحله نیمه نهایی رقابت های والیبال نوجوانان منطقه سه کشور در شیراز برگزار شد و تیم های اصفهان و مازندران  به مرحله نهایی این مسابقات راه یافتند، فارس از صعود به این مرحله باز ماند.

به گزارش خبرنگار ایرنا،در مرحله  نیمه نهایی این بازی ها که روز پنجشنبه در سالن شهید آیت الله دستغیب شیراز برگزاز شد، ابتدا تیم های مازندران و همدان به مصاف هم رفتند که در پایان این بازی، تیم مازندران با نتیجه سه بر یک به برتری دست یافت و جواز صعود به مرحله نهایی این مسابقات را کسب کرد.

همچنین در بازی دوم تیم های فارس و اصفهان با هم دیدار کردند و در نهایت این بازی حساس که برای تعیین تیم دوم صعود کننده به مرحله نهایی بود تیم اصفهان موفق شد با ارایه یک بازی بهتر و با استفاده از تجربه بازیکنان خود با نتیجه سه بر یک فارس را از پیش رو بردارد و به مرحله نهایی صعود کرد .

تیم فارس که در این مسابقات از میزبانی سود می برد در مرحله مقدماتی بازیهای خوبی  را به نمایش گذاشت اما در مرحله نیمه نهایی نتوانست از پس تیم اصفهان بر آید و از راه  یافتن به مرحله نهایی بازماند.

اداره کل ورزش و جوانان فارس تکلیف  هیات والیبال را  مشخص کند

به گزارش ایرنا نهم مرداد 1400 بود که میثم خضری به عنوان سرپرست والیبال فارس  منصوب شد تا چرخ والیبال فارس به حرکت درآید اما با وجود گذشت یک سال تیم نوجوانان فارس نتوانست از مزیت میزبانی استفاده کند و از صعود به مرحله نهایی خدا حافظی کرد. تا دوران آزمون و خطا پایان یابد.

نگذارید چراغ والیبال فارس که سو سو می زند، خاموش شود 

عدم صعود تیم نوجوانان فارس که روزگاری نه چندان دور این استان در تمام رده ها حرف اول را در کشور را می زد، بهترین بهانه است تا اداره کل ورزش و جوانان فارس هر چه زودتر نسبت به برگزاری مجمع انتخابی، تکلیف رییس جدید این هیات را مشخص کند تا مسئول هیات بتواند با برنامه ریزی و با استفاده از پیشکسوتان و بزرگان این رشته هم در رده بانوان و هم در بخش آقایان که تعدادشان زیاد است چراغ  والیبال فارس که سوسو می زند را دوباره روشن کنند.

اجرای طرح آمایش سرزمین برای شکوفایی والیبال

استان فارس در رشته والیبال استعدادهای زیادی دارد که فراموش شده اند، آباده، مرودشت، اقلید،  ممسنی، کازرون ، داراب، نی ریز شیراز و .. از قطب های والیبال فارس و حتی کشور هستند که بر اساس طرح آمایش سرزمین می توان روی این شهرستان ها برای شکوفایی دوباره والیبال فارس و بازگشت به سطح اول والیبال کشور در تمام رده ها برنامه ریزی و سرمایه گذاری کرد برای همین باید تکلیف این هیات را زود مشخص کرد.   

تیم های فارس، همدان، مازندران، اصفهان، کهگیلویه و بویر احمد، هرمزگان، یزد و بوشهر تیم های شرکت کننده در منطقه سه کشور بودند.مرحله مقدماتی مسابقات والیبال نوجوانان کشور در چهار منطقه بر گزار می شود و در پایان از هر منطقه 2 تیم به مرحله نهایی صعود خواهند کرد.  

مرحله نهایی مسابقات والیبال نوجوانان کشور قرار است به میزبانی شیراز بیستم مرداد ماه  جاری برگزار شود اما جای تیم میزبان در این مسابقات خالی است که جای تامل دارد.