شهرخبر

سفری شگفت انگیز به جنوب ایران

این بلاگر به ۱۱ کشور دنیا سفر کرده است اما این موضوع باعث نشده که از ایرانگردی و زیبایی های آن چشم بپوشد.

شما چقدر به سفرهای هیجان‌انگیز و عجیب علاقه دارید؟ آیا فقط دوست دارید تمام سفر در آرامش سپری شود و یا اینکه هر لحظه با یک جاذبه شگفت‌انگیز جدید روبرو شوید؟ در صورتی که چمدان‌ها را برای تعطیلاتی خاطره‌انگیز بستید، پیشنهاد می‌کنم با سفرهای عجیب مهدی بهرامی به جنوب ایران هم نگاهی بیاندازید.

به گزارش سلام نو، مهدی بهرامی به‌عنوان یکی از توریست‌های معروف ایرانی محسوب می‌شود که سفرهای مختلفی به چندین کشور دنیا انجام داده و ایران‌گردی‌های او با داستان‌های پر رمز و راز همراه است. یکی از جاهایی که مهدی به آن سفر کرده و خاطرات خوشی دارد، اهواز است. البته جالب است بدانید که او برای سفر به ایران کاملا هزینه‌ها را مدیریت می‌کند و بی‌گدار به آب نمی‌زند.

به‌طور مثال برای سفر به اهواز به سراغ هتل های اهواز می‌رود و یا اینکه بلیط ارزان تهران اهواز را انتخاب می‌کند تا همه چیز اقتصادی و مقرون به‌صرفه پیش برود. اگر شما هم دوست دارید بیشتر با اهواز و جذابیت‌های آن آشنا شوید، نوشتار زیر را مطالعه کنید. من در ادامه قصد دارم کمی درباره سفرهای این بلاگر توریست به جنوب ایران و اهواز، اطلاعاتی در اختیار شما قرا دهم.

سبک منحصر به فرد مهدی بهرامی

با وجود اینکه این بلاگر جهانگرد تا به امروز علاوه بر شهرهای مختلف ایران، به ۱۱ کشور دنیا سفر گرده است، اما این تعداد کشورها و شهرهایی که دیده، تنها ۶ درصد از چیزی است که در ذهن دارد. در عین حال او برای سفر به دنبال تجهیزات عجیب و غریب و یا بستن چمدان‌های بزرگ نیست. مهدی بهرامی کاملا سبک و ارزان سفر می‌کند تا بتواند هزینه سایر سفرها را نیز در آینده تامین کند. به‌طور مثال او برای سفر به شهرهای مختلف ایران مانند اهواز، فقط یک کوله پشتی می‌بندد و با انتخاب بلیط ارزان تهران اهواز سفر را آغاز می‌کند.

بنابراین اگر شما هم دوست دارید که مانند او از پس هزینه‌های مختلف سفر بربیایید، دلیلی برای سختگیری وجود ندارد. در عین حال جالب است بدانید که سفر کردن جزئی از زندگی روزمره این بلاگر شده و با این کار دوست دارد فرهنگ‌های مختلف کشورها را بیشتر بشناسد و از این کار لذت می‌برد. همچنین سفرهای او به جنوب ایران هم داستان‌های خاص خودش را دارد که در ادامه به آن می‌پردازم.

سفرهایی به جنوب ایران

جنوب ایران از نگاه مهدی بهرامی

شاید شما هم جزء کسانی باشید که گمان می‌کنید جنوب ایران یعنی گرمای بیش از حد، هوای شرجی آزاردهنده، بوی نفت، خیابان‌های کثیف و یا حشراتی که به پوست بدن شما رحم نمی‌کنند. اما پیشنهاد می‌کنم نگاه خودتان را تغییر دهید و این بار از نگاه مهدی بهرامی به جنوب ایران نگاه کنید.

مهدی می‌گوید زمانی که برای اولین بار به عسلویه سفر کردم، گمان می‌کردم با بوی نفت شدید روبرو شوم و گرمای بی‌اندازه‌ی آن اجازه سفری لذت‌بخش را به من ندهد. اما زمانی که وارد عسلویه شدم و کنار آب ایستادم، با آبی شفاف، روشن و بسیار زیبا روبرو شدم. غروبی حیرت‌انگیز و جذاب که تمام تفکر من را نسبت به جنوب ایران کاملا تغییر داد. اما اجازه بدهید کمی از زیبایی‌های جنوب ایران و شهر اهواز حرف بزنیم.

جذابیت‌های توریستی اهواز

در جنوب ایران و شهر اهواز به دنبال چه هستید؟ در اینجا دیدنی‌های مختلفی انتظار شما را می‌کشد. یکی از جذابیت‌های این شهر، پل سفید است  که به شکل معلق طراحی شده و با طولی معادل ۵۰۰ متر و ارتفاع ۱۳ متر، جایی برای تعطیلات آخر هفته اهوازی‌ها محسوب می‌شود. در عین حال با عبور از روی این پل در آخر روز می‌توانید غروب زیبای خورشید را در آب کارون ببینید و لذت ببرید.

البته فقط پل سفید بر روی کارون احداث نشده است. کمی آن طرف تر پل سیاه روی کارون وجود دارد که به دلیل پایه‌های سیاه رنگی که دارد، باعث سیاه دیده شدن آب و پل می‌شود. این پل هم مسیر ریلی و عابران پیاده دارد و دو برابر پل سفید طول دارد.

اگر دوست دارید در این شهر سوغاتی‌های متنوع برای خانواده بخرید، بهتر است به بازار عبدالحمید بروید که قدیمی‌ترین بازار اهواز است و در خیابان نظیر پور قرار دارد. بازاری با قدمت حدود صد ساله که تنوع زیاد از محصولات جنوبی را برای شما به ارمغان می‌آورد. در عین حال اگر دوست دارید پول کافی برای خرید محصولات متنوع این بازار را داشته باشید، بهتر است کمی در هزینه‌های سفر صرفه‌جویی کنید و در هتل های اهواز که قیمت مناسبی دارند، ساکن شوید. همچنین یکی از روش‌های مناسب این است که بلیط ارزان تهران اهواز تهیه کنید. در این صورت خواهید دید که سفر کردن اصلا سخت نیست و می‌توانید با کمترین هزینه‌ها سفری جذاب و خاطره‌انگیز را رقم بزنید.

سفرهایی به جنوب ایران

کلام آخر

 جذابیت‌های اهواز بیشتر از چیزی است که تصور می‌کنید. فقط کافی است خودتان را برای این سفر آماده کنید و از نزدیک بناهای تاریخی مختلف آن مانند بنای معین التجار، رودخانه کارون، پل سیاه، پل سفید، خانه دادرس، خانه نفیسی و یا طولانی‌ترین آبشار مصنوعی در خاورمیانه را دیدن کنید.

درنهایت اینکه بعد از ورود به این شهر به هیچ وجه از خوشمزه‌های آن پرهیز نکنید. بهتر است با ورود به این شهر رژیم را کنار بگذارید و خودتان را به فلافل و سمبوسه اهوازی دعوت کنید. تمام شهر پر از بوی فلافل های خوشمزه اهوازی است  و خیالتان راحت باشد که از خوردن آن سیر نمی‌شوید.