شهرخبر

شارژ بی‌سیم گوشی با لپ‌تاپ ممکن شد

شارژ بی‌سیم گوشی با لپ‌تاپ ممکن شد
شرکت دل فناوری جدیدی را به ثبت رسانده است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا با استفاده از لپ‌تاپ، گوشی‌های خود را به صورت بی‌سیم شارژ کنند.

به گزارش ثریا شرکت دل فناوری جدیدی را به ثبت رسانده است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا با استفاده از لپ‌تاپ، گوشی‌های خود را به صورت بی‌سیم شارژ کنند.

این ثبت اختراع که برای اولین بار توسط Patently Apple مشاهده شده است، مقداری از فضای استفاده نشده روی لپ تاپ را برای نصب یک گیره شارژ بی سیم جداشدنی در نظر می‌گیرد و می‌توان یک دستگاه خارجی مانند تلفن هوشمند را برای شارژ روی آن قرار داد.

این فناوری برخلاف سایر سیستم‌های مشابه، سیم‌پیچ‌های شارژ بی‌سیم را مستقیماً در لپ‌تاپ قرار نمی‌دهد. در این حق ثبت اختراع به توان اتصال اشاره‌ای نشده است. این پتنت، یک گیره شارژ بی‌سیم را نشان می‌دهد که به بخشی از یک نوت بوک متصل می‌شود. گیره شارژ بی سیم شامل یک سیم پیچ شارژ، ورقه فریت قرار گرفته در زیر سطح و یک یا چند عنصر جفت کننده است که در هنگام نصب گیره شارژ بی سیم به عناصر جفت کننده مربوطه نوت بوک متصل می‌شوند.

مدار شارژ به گونه‌ای پیکربندی شده است که نیروی القایی را برای شارژ دستگاهی مانند گوشی هوشمند یا هدفون تامین می‌کند. هر کدام از عناصر جفت شونده ممکن است شامل یک یا چند آهنربا باشند که وقتی به صورت مغناطیسی به آهن‌ربا‌های مربوطه در نوت بوک جفت می‌شوند، باعث می‌شوند گیره شارژ بی‌سیم به‌صورت از پیش تعیین‌شده روی نوت‌بوک نصب شود. علاوه بر دل، اپل نیز از سال ۲۰۱۴ در حال کار بر روی فناوری شارژ بی سیم است و تاکنون سه پتنت مرتبط برای مک بوک‌های خود به ثبت رسانده است.

منبع: فرارو